reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 23 stycznia. Imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Internautka apeluje o dary dla bierutowskiego domu dziecka. Warto pomóc!

Aktualności20.11.2020 o 08:05Komentarzy:
Jedna z internautek opublikowała w sieci apel o przekazywanie darów dla domu dziecka w Bierutowie. Wiemy, o jakie rzeczy chodzi.Poniżej publikujemy apel jednej z internautek, który zyskuje popularność w sieci. Chodzi o możliwość wsparcia domu dziecka w Bierutowie.

***

Dom Dziecka w Bierutowie najbardziej zapamiętałam z tego, jak ileś lat temu mąż w ramach akcji w pracy zebrał troszkę sprzętu sportowego (piłki, paletki do badmintona) i podjechaliśmy tam kiedyś wieczorem autem. Gdy zatrzymaliśmy się pod domem z czerwonej cegły, w oknach ukazało się mnóstwo twarzy. Mniejszych, większych. Wrażliwe radary namierzyły obecność kogoś "nie stąd" natychmiastowo. Te twarze w oknach towarzyszyły temu, jak Andrzej wypakowywał te piłki, a ja z małymi jeszcze dziećmi czekałam w samochodzie. Obserwowały każdy jego krok. Nie wiem, w ilu oczach gasła nadzieja, że to może odwiedziny. Albo że zjawił się jakiś wybawca, który podaruje rodzinny dom, własny pokój i możliwość nazywania kogoś bliskimi imionami, dostając w zamian czułe słowa i gesty.

Kilka dni temu otrzymałam wiadomość od wychowawczyni syna, że dom ten jest w potrzebie. Sama zaproponowała, by dzieci z naszej klasy zamiast prezentów podarowały coś z tej listy dzieciom tam. Ale zobaczcie sami, co na tej liście jest. Przedmioty pierwszej tylko potrzeby.

- sztućce
- koce
- ręczniki
- skarpetki
- bielizna
- przybory szkolne
- kosmetyki
- słodycze

Pomyślałam, że nie znam osobiście dziecka, które marzy o skarpetkach, majtkach i szamponie do włosów z okazji Mikołajek. Pomyślałam, że to straszne nie mieć koca, bo jeśli komuś brakuje ramion do przytulenia, zawsze jeszcze zostaje koc, którym można otulić nie tylko ciało, ale i smutne serce.

Dlatego proszę, jeśli możecie własnymi kanałami nagłośnić, że tam potrzebna jest pomoc w postaci tego typu upominków (i pewnie takich, jakie fantazja Wam podpowie) - to zróbcie to. Puśćcie potrzeby Domu Dziecka w Bierutowie w świat, by mógł bardziej przypominać przytulny dom.

W Domu mieszkają dzieci od 3-18 roku życia.

Adres:
Dom Dziecka / Placówki Opiekuńczko-Wychowawcze w Bierutowie
ul. 1 maja 8c
56-420 Bierutów
tel. 509 115 837

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube