reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśnicki szpital został uznany za najlepiej zarządzany. Ranking BFF Banking Group [WIDEO]

Aktualności19.11 o 07:00Komentarzy: 117
Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy wygrał ranking BFF Banking Group i został uznany za najlepiej zarządzaną placówkę tego typu w całej Polsce.


źródło: YouTube/Rzeczpospolita

Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy zajął pierwsze miejsce rankingu "Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group", organizowany we współpracy z dziennikiem "Rzeczpospolita". Lokata przypadła lecznicy w kategorii "szpitale z kontraktem z NFZ: wyższym niż 39 mln, do 89 mln zł".

- To ranking, wyjątkowy, szczególny, poświęcony sytuacji finansowej szpitali - powiedział Radosław Moks, członek zarządu BFF Banking Group. Zaznaczył, że ranking pokazuje sytuację sprzed pandemii. Obejmuje m.in. 2018 rok.

- Przede wszystkim chciałabym bardzo podziękować za to duże dla nas wyróżnienie i myślę, że bardzo istotnie. Podziękowania swoje myślę, że powinnam skierować i do dyrektora naczelnego, ale również przede wszystkim do całego personelu, który pozwolił nam osiągnąć to pierwsze miejsce i osiągnąć ten sukces. Chciałabym im wszystkim pogratulować, że dzięki pracy zespołowej osiągnęliśmy to miejsc, w którym jesteśmy dzisiaj - powiedziała w materiale dla "Rzeczpospolitej" ówczesna wicedyrektor zespołu ds. medycznych Gizela Jagielska, obecnie pełniąca obowiązki dyrektora.

Przypomnijmy, niedawno zarząd powiatu odwołał Krzysztofa Wywrota z zajmowanej funkcji. Jeszcze przed nim dyrektorem PZS był Kamil Dybizbański, a wcześniej - Piotr Rogalski.
rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (117)

BRAWO BRAWO MY20.11 o 22:01

Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group? w 2020 roku. Ocenie zostały poddane następujące wskaźniki: - efektywność aktywów (pozwalająca na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala) ? waga 35 proc. - rentowność sprzedaży netto (ROS ? return of sales, pokazująca, jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków) ? waga 45 proc. - dynamika przychodu z NFZ (procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku) ? waga 20 proc. W ramach tych trzech kryteriów każda placówka uzyskała punkty w zależności od osiągniętych wskaźników. Punkty (centyle) były przydzielane w skali od 1 do 10. Suma punktów decydowała o pozycji w zestawieniu. W przypadku jednakowej liczby punktów o miejscu w rankingu zdecydowały punkty uzyskane w pierwszej kolejności za rentowność sprzedaży na 31 grudnia 2018 r., w drugiej ? efektywność aktywów na 31 grudnia 2018 r., a jako ostatni czynnik ? dynamika kontraktu NFZ 2017/2018.

Zgłoś
pisiory won20.11 o 19:04

dosłownie wszystko, pisiorze - upadek się zaczął za sprawą Kocińskiego, następni to pociągneli jeszcze niżej

Zgłoś
JANUSCH20.11 o 16:27

Spaniały polski człowieku - redaktorku MO ,dawniej znany jako Antypis i Perturabo- znów coś bazgrzesz?

Zgłoś
Dosłownie wszystko 20.11 o 09:33

Tosia, nagroda jest za 2018 r wtedy dyrektorem był Dybizbański starostą Kociński a burmistrzem Kołaciński. To była bardzo dobra ekipa dzwignęli PZS z zapaści. No ale przyszedł Bronś z ekipą i wszystko....... .

Zgłoś
Spaniały polski człowiek20.11 o 09:22

Jaka ona piękna, ta Gizela i wykształcona. Podoba mi się.

Zgłoś
Arczi20.11 o 07:56

Dyrektor był często delikatnie mówiąc "niedysponowany"

Zgłoś
Tosia20.11 o 05:43

Jeżeli Dyrektor był taki złym w swoim działaniu, stracono do niego zaufanie to dlaczego szpital zajmuje pierwsze miejsce w takim rankingu... Dziwne, ale w naszym kraju już tak jest, że ci co pragną władzy zrobią wszystko, aby zniszczyć i usunąć zagrożenie..... Smutne i to nawet bardzo. Nie ważne, co robisz najpierw ci przyklaskują cieszą się z twoich sukcesów i nagle wręczają ci wypowiedzenie.... Tak poprostu bo stracili zaufanie.... A teraz mówi się o rankingu... Smutne i przykre a nawet porażające... Zniszczyć drugiego człowieka można bardzo tylko gorzej będzie później spojrzeć mu i innym ludziom w twarz..... Coś mi tutaj nie pasuje....

Zgłoś
toja20.11 o 01:22

Skoro oleśnicki szpital jest najlepiej zarządzany to czemu wsadzili na stanowisko dopiero co Gizelę a rozwiązali z poprzednikiem umowę? Ktoś tutaj robi kurtyzanę z logiki. Gizela na pewno poprawi wynik. ;-)

Zgłoś
Obserwartor20.11 o 00:19

Kurna, tyle milionów wydanych z zysku osiągniętego przez poprzednio zarządzających szpitalem na nie wiadomo jakie inwestycję, niejasne zasady awansów i zwolnień, a tu wybierają nasz szpital jako najlepiej zarządzanym. Po prostu brak mi słów. Jestem wstrząśnięty i zmieszany. Masakra

Zgłoś
biedna Oleśnica19.11 o 22:16

Nie zrozumiesz tego, tak jak oleśniccy wyborcy niewiele rozumieją z tego co się w Oleśnicy dzieje. Gdyby rozumieli, nigdy więcej probronsiowej opcji nie dopuściliby do władzy.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube