reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 23 stycznia. Imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zakończyła się przebudowa łącznika ul. Mikołajczyka. Komunikat magistratu

Aktualności18.11.2020 o 16:00Komentarzy: 61
Publikujemy komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy na temat zakończonej przebudowy łącznika ulicy Mikołajczyka w Oleśnicy.***

Dzisiaj dokonano oficjalnego odbioru kolejnej miejskiej inwestycji zrealizowanej przez Sekcję Dróg Miejskich w Oleśnicy. Mowa o przebudowie drogi wewnętrznej – sięgacza ul. Mikołajczyka. Bez zastrzeżeń oddano ją do użytkowania. To ostatni etap modernizacji tej ulicy. Sięgacz był fragmentem drogi na południowych Ratajach, który jako jedyny pozostał nieutwardzony na całej długości – gruntowy z licznymi nierównościami.

Na remoncie zależało też mieszkańcom, którzy wielokrotnie zgłaszali potrzebę wykonania nowej nawierzchni. Dlatego też inwestycja została wpisana do planu rzeczowego Gminy Miasta Oleśnicy już w 2015 roku, środki finansowe na zadanie przydzielone w 2018 roku, a w obecnej kadencji została ona sfinalizowana. Zakres zrealizowanych prac objął odcinek około 160 metrów, wybudowanie odwodnienia i oświetlenia drogowego, wykonanie nowej nawierzchni jezdni z kostki betonowej, a także budowę zjazdów do posesji oraz budowę zatok parkingowych z eko kostki. Ich koszt wyniósł 574 tys. złotych, a Wykonawcą była firma HYDROHAND Andrzej Guździoł z Czekanowa.

Wszystkie wykonane roboty były konieczne dla poprawy funkcjonalności tej drogi i odbyły się wyłącznie w granicach pasa drogowego, w tym na dotychczas niezagospodarowanym poszerzeniu działki drogowej.

Przebudowa ul. Mikołajczyka nie jest jedyną inwestycją drogową realizowaną w tym roku przez Gminę i z całą pewnością nie najdroższą. Inwestycjami, na które Gmina w tym roku wydatkowała znacznie więcej środków jest chociażby budowa ul. Polnej (3,7 mln złotych), przebudowa ul. Kusocińskiego (1,5 mln złotych), ul. Pułaskiego (980 tys. złotych), wykonanie ciągu pieszo – rowerowego na ul. Krzywoustego i przejeździe kolejowym (1,7 mln złotych).

W ramach dalszych planów drogowych w tym rejonie miasta pozostaje jeszcze modernizacja ul. Akacjowej. Dokumentacja projektowa będzie opracowywana w przyszłym roku.

Urząd Miasta Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (61)

musisz to wiedzieć19.11.2020 o 23:43

W tym smutnym mieście nie ma większego skandalu niż ponowne wybranie Bronsia na burmistrza, przez ten wybór miasto stało się jeszcze bardziej smutne.

Zgłoś
Przemysław19.11.2020 o 20:52

Tyle hałasu o kawałek drogi z kostki betonowej. Dlaczego nikt, nie robi hałasu o ulicę Stawową. Miała być remontowana wraz z Łukanowską. Owszem Łukanowska wyremontowana z opóźnienim, bo tam mieszka Sarna, mimo iż ta droga była w całkiem dobrym stanie, a Stawowa dalej rozpier..na. Remont Polnej wykonany, chodniki po obu stronach, a po lewej pola, po prawej działki. Czemu czepiliscie się tak tej Mikołajczyka, są większe skandale drogowe w tym smutnym jak pi.da mieście !

Zgłoś
o19.11.2020 o 18:57

Kopareczka, no właśnie w całym mieście a nie dla wybrańców.

Zgłoś
Kopareczka19.11.2020 o 16:05

Zamiast się cieszyć że kolejna droga w mieście zrobiona to jak zawsze Januszom się nie podoba trudno wam dogodzić.Jestam za remontowaniem , budowaniem nowych dróg w całym mieście tym bardziej jak zabudowa jest praktycznie 100 %p. Gratuluję .

Zgłoś
Alojzy 19.11.2020 o 10:45

Juuupi, sama radość dla burmistrza i 5 mieszkańców Oleśnicy. Droga jak marzenie, jeszcze tylko chodnik i będzie super

Zgłoś
. 19.11.2020 o 00:22

Co prawda to prawda prywatne miasto sobie urządzili ale wróci sekretarz do Ratusza to się skończy ta hucpa.

Zgłoś
Elka19.11.2020 o 00:07

Tu Elka. Idź chłopie spać i nie fazuj sie.

Zgłoś
to to rozumiem19.11.2020 o 00:05

Elka, nie da się odróżnić Bronś z Pisem rządzi wszędzie w powiecie i mieście przecież to on podpisywał umowę koalicyjną z Jakimcową wszyscy o tym wiedzą, ty nie wiedziałaś? Wykolegował Dżugaja i Siedleckiego całą KO i razem z towarzyszką Jakimiec rządzą wszystkim to kogo mam pytać?

Zgłoś
???18.11.2020 o 23:47

A gdzie galeria zdjęć Kim Ir Jana na tle nowej inwestycji ??????????

Zgłoś
Ola18.11.2020 o 23:32

Już wiosną "przyjaciele" dym robili. Telewizję ściągnęli. TVP nie wiedziała po co przyjechała i o co raban. O dziurawą drogę? Wszędzie takie syfy się remontuje. Nie ważne że dla 6 rodzin. To też oleśniczanie. To co do końca świata mają po błocie jeździć bo koło burmistrza mieszkają ? I strach remontować?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube