reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Jak funkcjonują oleśnickie szkoły w dobie epidemii? Dyrektor ZOS: jest lepiej niż wcześniej

Aktualności18.11 o 08:13Komentarzy: 12
Portal MojaOlesnica.pl sprawdza, jak wygląda sprawa edukacji w szkołach prowadzonych przez oleśnicki samorząd. Dyrektor ZOS Grażyna Dłubakowska przyznaje, że obecnie sytuacja jest zdecydowanie lepsza niż wcześniej.Od niedawna uczniowie także podstawówek objęci są nauczaniem zdalnym, które ma potrwać przynajmniej do 29 listopada. Portal MojaOlesnica.pl sprawdził, jak obecnie wyglądają kwestie związane z systemem oświaty. - Sytuacja wygląda dziś zdecydowanie lepiej niż wcześniej - ocenia Grażyna Dłubakowska, dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej w Oleśnicy.

Co więcej, spadła liczba personelu oleśnickich szkół chorująca na COVID-19. Szczególnie zła sytuacja miała miejsce jeszcze do niedawna w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy, gdzie jedna trzecia pracowników przebywała na zwolnieniach lub na kwarantannie. Obecnie nawet nauczyciele objęci tą ostatnią formą izolacji mogą zdalnie prowadzić zajęcia. Nie odnotowuje się też wagarowania. - Nie mamy informacji o absencji. Wielu uczniów korzysta ze zdalnego nauczania. Obecnie we wszystkich jednostkach zajęcia odbywają się zdalnie i bez zakłóceń - mówi nasza rozmówczyni.

- Wszyscy jesteśmy już przygotowani do zdalnego nauczania. To nie zaskoczyło nas tak jak wiosną. Większość nauczycieli prowadzi zajęcia ze szkół, wykorzystuje tablice interaktywne. Przez to uczniowie widzą, jakie zadania są wykonywane i biorą udział w zajęciach - kontynuuje G. Dłubakowska.

Oleśnicki magistrat niedawno zakupił sprzęt komputerowy oraz pakiet oprogramowania biurowego w ramach programów "Zdalna Szkoła" i "Zdalna Szkoła+" w związku z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną. - Wszystkie dostępne laptopy zostały wypożyczone - informuje dyrektor ZOS. - Nie mamy zgłoszeń, aby ich brakowało - dodaje. To oznacza, że zniknął problem z brakiem możliwości pobierania zdalnej nauki. Na wszelki wypadek magistrat wziął udział w kolejnym programie dotyczącym zakupu sprzętu i czeka na rozstrzygnięcie postępowania.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (12)

Też M19.11 o 13:52

Być może administracyjne jest dobrze ale większość tych zamkniętych dzieci w domach już niebawem odchoruje i to bardzo. Siedzą ciągle przy komputerach w niewietrzonych mieszkaniach, nie zażywają ruchu to skąd mają mieć odporność? z TVPis? To jest bomba, która niebawem może wybuchnąć ale skutki mogą być dla wszystkich opłakane

Zgłoś
MojaOlesnica.pl18.11 o 13:15

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
BR18.11 o 13:15

"Apropos"......niekompetencja i brak wyobraźni jest ogólnie znany....tylko po co się z tym obnosić ?.....jedyny "pozytyw " , to - mierny , bierny ale wierny...

Zgłoś
ewa18.11 o 12:34

Prosze niech już ta pani Dłubakowska sie niekopromituje bo żałosna jest nic nie wie co sie dzieje w Oswiacie

Zgłoś
Iluz18.11 o 12:32

Wszystko 3 x super !. Koronawirus też SUPER.

Zgłoś
Prywatniak18.11 o 12:25

Od początku zdalnego nauczania najlepiej sytuacja wygląda w szkole prywatnej katolickiej szkole podstawowej, tam od początku elekcję odbywały się bez zakłóceń a frekwencja zarówno nauczycieli jak i dzieci to 100%, nie mamy problemów z patologicznymi rodzicami i uczniami mamy święty spokój a nauczyciele są zawsze chętnie do pomocy nie to co w SP2 wiecznie naburmuszona kadra nauczycielska po licencjacie a wyżej sra niż de...ma.

Zgłoś
Kasia 18.11 o 10:35

Ta w ZSZ 20 w Ocy to na tych zdalnych siedzi po 5 czy tam 10 osób a w klasie 30. Śmiech na sali gówniarze w dupie mają nauke. Jabym ich wszystkich ze szkoły powywalała na zbity pysk jak się uczyć nie chcą to do roboty niech wydupcają.

Zgłoś
Totalna niekompetencja18.11 o 09:32

Sprzęt komputerowy , tablice interaktywne, szybki internet, oprogramowanie, to wszystko zasługa Kołacińskiego i Rybaka. Pytanie czy działa wspólna platforma edukacyjna, czy wprowadzono standardy zdalnego nauczania, czy poinformowano o tych standardach rodziców itd.

Zgłoś
Dusia18.11 o 09:32

Oczywiscie ,ze odbywa sie wszystko w miare dobrze. A nje ma uczniow czy sa problemy z uczniami tymi samymi co sprawiali klopoty gdy bylo stacjonarna nauczanie.

Zgłoś
szczepan18.11 o 08:48

bu ha ha frekwencja na lekcjach 100%? nikt nie wagaruje to cud :)

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube