reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśnica Razem krytykuje stan miejskiej ogrzewalni dla bezdomnych

Aktualności4.11 o 20:54Komentarzy: 205
Miejska opozycja z Oleśnica Razem zamieściła wpis, w którym na zdjęciach pokazuje stan ogrzewalni dla bezdomnych. AKTUALIZACJA: Swoje stanowisko przedstawiło stowarzyszenie Służby Ratownicze i odpowiedzi udzielił radny Paweł Bielański.


źródło: fb / Oleśnica Razem

- Podpisano umowę na prowadzenie miejskiej ogrzewalni i łaźni dla bezdomnych. Operatorem wyłonionym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnicy są Służby Ratownicze Oleśnica. Będą one prowadziły tę działalność od 31 października do końca bieżącego roku. Ogrzewalnię i łaźnię zlokalizowano w budynku na terenie PKP przy ul. Kolejowej 2 - informował pod koniec października Urząd Miasta Oleśnicy.

Opozycja w radzie miasta z Oleśnicy Razem opublikowała zdjęcia prezentujące stan obiektu przeznaczonego dla osób bezdomnych. - Od 31 października mamy więc w wyniku działań władz Oleśnicy zupełnie nową ogrzewalnię. Chcecie zobaczyć jak wygląda placówka urągająca wszelkim standardom? Poniżej kilka zdjęć... Po więcej informacji wystarczy kliknąć link. Zapraszamy do lektury i relacji z wizji lokalnej radnych Oleśnica Razem. Przedstawicieli władz miasta dotąd tam nie było, nikt też nie sprawdził, czy obiekt nadaje się dla kogokolwiek, ale potrzebujących i tak z PCK przeniesiono... PS. Zdjęcia przedstawiają stan na dzień 3 listopada 2020. Wg informacji z ratusza ogrzewalnię uruchomiono 31 października. Mamy nadzieję, że ich opublikowanie spowoduje remont - czytamy we wpisie na Facebooku.Pytania o komentarz wysłaliśmy już do przedstawicieli magistratu i Służb Ratowniczych. Odpowiedzi opublikujemy, jeżeli zechcą odnieść się do sprawy.

AKTUALIZACJA, godz. 21:22

* * *

Stanowisko Służb Ratowniczych

Wobec krzywdzących nasze stowarzyszenie ataków Oleśnica Razem dot. miejsca w którym znajduje się obecnie ogrzewalnia dla bezdomnych, przedstawiamy nasze stanowisko w tej sprawie.

Ogrzewalnia na ul. Kolejowej 2 jest miejscem tymczasowym. Docelowa ogrzewalnia znajdować się będzie w wynajmowanych przez nas pomieszczeniach przy ul. Moniuszki 1a.

Niestety, tydzień przed ruszeniem tam ogrzewalni, nieznani sprawcy spowodowali dewastacje i zniszczenia budynku. Obecnie w pomieszczeniach na Moniuszki trwa intensywny remont. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie i dla dobra śledztwa nie mogliśmy o tym mówić, gdyż jest podejrzenie działania na zlecenie przeciwko naszej organizacji. Sprawę wyjaśnia policja.

Mieliśmy do wyboru – albo nie ruszać z ogrzewalnią, albo przyjąć bezdomnych do ogrzewalni tymczasowej, na ten cel udostępniliśmy lokal Służb Ratowniczych widoczny na zdjęciu, który jest w takcie remontu i będzie przeznaczony na pomieszczenia biurowe. Lokal poza wizualnym odbiorem spełnia warunki, potrzebujący mają gdzie zjeść i gdzie się umyć.

Niestety mamy tez przykład łamania prawa przez radnego Bielańskiego i radną Beatę Krzesińską, na którego jutro składamy oficjalną skargę do przewodniczącego Rady Miasta.

Radny ci podstępem, bez pozwolenia, pod nieobecność zarządu SR weszli na teren ogrzewalni podając się za komisje wysłaną z Urzędu Miasta, bez jakichkolwiek dokumentów potwierdzających ten stan. Zlekceważyli zalecenia epidemiczne, gdzie jest zakaz przebywania na ogrzewalni osób z zewnątrz.

W wypowiedzi Oleśnica Razem pojawiło się również wiele nieprawdziwych i krzywdzących słów.

Niestety z zarządem Służb Ratowniczych Pan Bielański ani Pani Krzesińska nie próbował nawet kontaktować się w tej sprawie.

Zarząd Służb Ratowniczych* * *

AKTUALIZACJA, godz. 21:29

* * *

Stanowisko radnego Pawła Bielańskiego

Przedstawiliśmy się opiekunowi bezdomnych, który pełnił dyżur z imienia i nazwiska. Oświadczyliśmy, że jesteśmy miejskimi radnymi i chcieliśmy zobaczyć jak wygląda miejska ogrzewalnia i łaźnia. Pan opiekun chętnie nas wpuścił. W to co zobaczyliśmy nie mogliśmy uwierzyć. Będziemy oczekiwać wyjaśnień w tej sprawie zarówno od władz miasta jak i dyrekcji MOPS.

Paweł Bielański

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (205)

Zenada7.11 o 14:07

No i najmądrzejszy Beata Krzesińska znowu ma konflikt z prawem!

Zgłoś
Bezdomny6.11 o 11:54

Jak to nie? To po co ta ogrzewalnia jak ma być bez marmurów i złotych klamek. To że jestem bezdomny nie znaczy że nie mam wymagań i mam mieć wszystko co najgorsze

Zgłoś
Dr Dundersztyc6.11 o 10:53

Ale o co ten bełkot? W ogrzewalni ma być ciepło i być prysznic. Nie musi być marmurów i złotych klamek

Zgłoś
Gabriel Różański6.11 o 10:15

Hahaha "Niezależna" xDDDD

Zgłoś
...6.11 o 08:43

O co kaman? https://m.niezalezna.pl/362281-dramat-aktywistki-strajku-kobiet-poszla-do-pracy-i-musiala-pracowac-trzy-zadania-na-raz

Zgłoś
$$$6.11 o 08:37

ile tych remontów te służby robią? za czyje pieniądze? bo jak za miastowe czy powiatowe wiją sobie późniejsze gniazdko to skandal. służby się wzięły za kolejną sprawę żeby coś ugrać $$$??????, remontują wszystko jak leci bo stan zły a później dziwnym trafem przejmą te budynki czy lokale?

Zgłoś
.6.11 o 00:14

Steward, radnego Bielańskiego podobni do ciebie nie mogą lubić, jest zbyt uczciwy i za mądry, zastąpi Bronsia w Ratuszu za trzy lata. Wtedy będzie rzeź niewiniątek, Bielański nie powtórzy błędów Kołacińskiego.

Zgłoś
Prawo5.11 o 22:50

Niech wypowie się RPO?

Zgłoś
Wyborca5.11 o 22:42

Ale to jest WSYTD dla Bronsia. Ogrzewalnia i łaźnia miejska hahajahah. Ale jaki gospodarz to taka łaźnia

Zgłoś
Beata5.11 o 22:08

Legalna aborcja, teraz, bez kompromisów!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube