reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

MOKIS zaprasza na wystawę prac Zdzisława Beksińskiego

Kultura4.11 o 06:14Komentarzy:
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza do Galerii MOKiS do obejrzenia wystawy prac znanego Artysty "Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego".* * *

Ekspozycja wystawy w Oleśnicy została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart.

Fotografie składające się na wystawę w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Jest ich 62, z czego 50 to fotografie czarno-białe, z wczesnego okresu twórczości, czyli lat 50. i 60. XX w., a pozostałe 12 to komputerowe fotomontaże, z ok. dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Zdzisław Beksiński to fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947–1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50. XX w. rozpoczął działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w: Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później dał się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r. jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzył fotomontaże komputerowe.

ZASADY ZWIEDZANIA WYSTAWY

Wystawę można oglądać od 29.10 do 20.12.2020 r. w Galerii MOKiS w Sali widowiskowej przy ul. Kochanowskiego 4. Czynna jest w dni powszednie: poniedziałek/wtorek/środa/piątek 11.00-16.30, czwartek 11.00-18.00. Do budynku można wejść z boku od strony marketów. Prosimy o noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu społecznego.

MOKiS

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube