reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
26℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Współorganizatorka oleśnickich protestów apeluje do samorządowców

Aktualności31.10.2020 o 18:05Komentarzy:
Rienka Kasperowicz, współorganizatorka oleśnickich protestów, zwróciła się z apelem do samorządowców. Publikujemy jej wpis.* * *

Szanowni Państwo, Samorządowcy Miasta Oleśnica,

jak już dziś zostało powiedziane na proteście, oczekujemy jasnego stanowiska wobec tego, co aktualnie dzieje się w Polsce.

Tysiące kobiet wychodzi na ulicę, żeby wyrazić swój zdecydowany sprzeciw względem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w którym to został wykreślony zapis o możliwości aborcji, w momencie gdy mamy do czynienia z sytuacją, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Warto zauważyć, że statystyki za rok 2019 mówią jasno: ponad 90% legalnych zabiegów w Polsce miało miejsce właśnie przez wzgląd na tę – wykreśloną przez TK – przesłankę. Ten wyrok to de facto całkowity zakaz aborcji.

My, kobiety, ale i oleśniczanki, nie godzimy się na to, uważamy, że to skrajne barbarzyństwo i przymus heroizmu, narzucony na nas ze strony partii rządzącej, dlatego też od soboty tłumnie wychodzimy na ulicę, by dać wyraz naszej złości, ale i rozgoryczeniu, niemocy, bezsilności.

Oczekujemy więc stanowczej reakcji! Niektórzy radni uczestniczyli w naszych protestach, niektórzy wypowiadali się o nich pochlebnie w lokalnych mediach, jak np. Paweł Leszczyłowski i Robert Sarna na łamach portalu MojaOlesnica.pl, wzywając do poszanowania praw kobiet.

Liczymy więc, że nie są to słowa na pokaz i przy okazji najbliższej Sesji Rady Miasta zostanie poparty projekt, zapoczątkowany przez wrocławskich radnych[1]. Mamy nadzieję, że macie na względzie nasze prawa, które w sposób karygodny zostały nam odebrane, jak i liczymy na to, że jesteście w stanie działać poza podziałami w ważnej sprawie.

Z wyrazami szacunku,
Rienka Kasperowicz
jedna ze współorganizatorek oleśnickich protestów* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube