reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
27℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Szlachetna postawa policji wobec protestujących w Twardogórze

Aktualności28.10.2020 o 16:10Komentarzy:
Wczorajszy protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego był zagłuszany przez muzykę puszczaną z samochodu, za którego kierownicą siedział mężczyzna z koszulką z napisem "Twardogórscy Obrońcy Życia". Przez to organizatorzy protestu nie mogli się przebić z komunikatami do jego uczestników. Z pomocą przyszła policja.Wczoraj w Twardogórze, podobnie jak ostatnio w innych miejscowościach w powiecie oleśnickim i w całej Polsce, odbył się protest przeciwko ostatniemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Jeszcze przed jego oficjalnym rozpoczęciem, na parkingu przy miejscowej pływalni, skąd ruszał pochód, pojawił się samochód osobowy z otwartą klapą bagażnika. W środku znajdowała się tuba nagłośnieniowa. Emitowana była muzyka wzywająca m.in. do uczestnictwa w marszu, który odbędzie się 11 listopada.

Mężczyzna, który siedział za kierownicą pojazdu miał na sobie koszulkę z napisem "Twardogórscy Obrońcy Życia" i towarzyszył uczestnikom protestu niemal przez cały czas, podążając samochodem za kolumną kilkuset osób.

Organizatorki protestu próbowały porozmawiać z przedstawicielem jednoosobowej kontrmanifestacji i namówić go, żeby ściszył muzykę, jednak nie przyniosło to efektu. Próbę rozmowy podjęła też policja, jednak i po tym mężczyzna nie ściszył emitowanych przez siebie dźwięków.

Policjanci widząc, że bezsilne organizatorki nie mogą przebić się z komunikatami do tłumu przez głośną muzykę, udostępnili im megafon będący na wyposażeniu radiowozu. Dzięki temu udało się rozpocząć pochód w stronę twardogórskiego rynku. Część protestujących głośno komentowała postawę policjantów. - Brawo, to jest policja! - usłyszeliśmy.Zobacz też: Twardogórzanie protestowali przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego [ZDJĘCIA, WIDEO]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube