reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 23 października. Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Za kilka tygodni oleśnicki szpital zostanie placówką dla chorych na COVID-19?

Aktualności16.10 o 14:22Komentarzy: 49
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, oddział dziecięcy zostanie przeniesiony do Sycowa. Czasowe przeniesienie pediatrii jest podyktowane decyzją wojewody i brakiem miejsc w oleśnickim szpitalu.– Do takich posunięć zostaliśmy niejako zobligowani decyzją wojewody z 14.10.2020 r. o zapewnieniu 7 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, 11 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem oraz 1 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej – informuje wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali Gizela Jagielska, która potwierdza, że z powodu braku pomieszczeń, od 19.10 oddział pediatryczny zostanie przeniesiony do szpitala w Sycowie. - Decyzja ta została już zaakceptowana przez dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej - dodaje.

Oleśnicki szpital trafił na listę placówek o II stopniu referencyjności. Wiąże się to z realizowaną przez Ministerstwo Zdrowia strategią zwalczania pandemii, która zakłada, że zamiast jednoimiennych szpitali zakaźnych, do których dotychczas kierowano zakażonych, powstaną trzy stopnie referencyjności szpitali. I poziom stanowić będą lecznice należące do tzw. sieci szpitali, II - oddziały zakaźne i obserwacyjno-zakaźne, a III - placówki specjalistyczne, opiekujące się zakażonymi mającymi także choroby współistniejące.

Co II stopień referencyjności oznacza dla mieszkańców powiatu? - Liczba miejsc na internie zmniejszy się do 25. Zabiegi na chirurgii i na ginekologii odbywają się dziś w sposób planowy, ale nie możemy wykluczyć, że i te oddziały za parę tygodni będziemy zmuszeni przekształcić dla chorych na Covid - mówi Gizela Jagielska. Wicedyrektor PZS wyjaśnia też, że czasowe przeniesienie pediatrii do Sycowa będzie się wiązało z połączeniem oddziałów rehabilitacji ogólnej, z rehabilitacją udarową i neurologiczną w tamtejszym szpitalu.

rd, źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (49)

ja19.10 o 22:36

Co wy ludzie wypisujecie. Jaki PIS jakie PO. Za tymi nazwami kryją sie konkretne osoby , które są winne są wszystkiemu co dzieje się ze szpitalem . I nie ma co pluć na PO czy PIS tylko pociagnąć do odpowiedzialności te wszystkie osoby ( starostę , radę powiatu, burmistrza i radę miasta , dyrekcje szpitala ).

Zgłoś
Xxxxh18.10 o 06:15

Haha

Zgłoś
Mieszkanka powiatu17.10 o 18:52

Po co było likwidować oddziały w Sycowie? Piękny szpital, wspaniali specjaliści i oddane pielęgniarki.Tu czuliśmy się bezpiecznie,a co zrobiono? Dobrze że chociaż nie poszło na prywatne mieszkania, teraz mają wyjście awaryjne

Zgłoś
pis17.10 o 14:56

Niektórzy się zachowują jakb6 covid nie był śmiertelny i lekcewaza powagę sytuacji. Wstyd

Zgłoś
pis17.10 o 14:55

Nasz rząd dba o nas. Covid nas zabija i tylko dzięki odpowiedzialnej polityce naszego rządu możemy przejść przez epidemie.

Zgłoś
Realista17.10 o 13:32

Polak juz widze jak dalo by sobie rade PO. Chyba sam nie wierzysz w to co mowisz. Nie dawali sobie rady jak rzadzili, likwidowali szpitale a nie bylo Covidu ..Slynna wypowiedz i zlota rada ich ministra Arlukowicza do wojewodow "brakuje pieniedzy na szpitale? Zamknac 2 beda pieniadze na jeden" Czy wypowiedz ministra finansow " pinindzy nie ma i nie bedzie". Napewno dzisiaj kiedy jest Covid "super dali by sobie rade". Sa tacy udolni jak ich Cackowski, ktory dzisiaj otwiera nowy ruch Polska dla wszystkich a nie potrafi zarzadzac Warszawą.

Zgłoś
Polak17.10 o 12:20

PiS nie potrafi nad tym zapanować! Są nieudolni!

Zgłoś
Jery17.10 o 11:22

@Leszek wielkie brawa za komentarz, trafny w 100% ????

Zgłoś
Leszek17.10 o 07:11

To już wiem skąd wczorajsze czyszczenie oddziału położniczego i wypisywanie dzieci z żółtaczką. Skur...syny dbają tylko o covid czyli wyimaginowanego wirusa dzięki któremu można ukryć zaniedbania w temacie opieki zdrowia i życia. Jarku zdechnij już z łaski swojej bo jak nie to cały naród umrze przez twoich sługusów.

Zgłoś
Wiec17.10 o 01:19

A kuń został już przebadany przez weterynarza?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube