reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 29 października. Imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Przejścia dla pieszych na terenie Oleśnicy będą bezpieczniejsze

Aktualności16.10 o 09:49Komentarzy: 19
Sekcja Dróg Miejskich ogłosiła przetarg na modernizację i doposażenie przejść dla pieszych na drogach gminnych w Oleśnicy. Oferenci mogą zgłaszać się do 2 listopada.- Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oświetlenia drogowego oraz aktywnych przejść dla pieszych na 20 przejściach na drogach gminnych Miasta Oleśnicy. Oznakowanie aktywne wykonane zostanie w postaci znaku D-6 typu „kroczący ludzik" natomiast znaki D-6b w postaci panelu z lampami ostrzegawczymi. Każde z aktywnych przejść zostanie wyposażone w detekcją ruchu. Wraz z pojawieniem się pieszego/rowerzysty w obrębie przejścia lampy ostrzegawcze uruchamiają się samoczynnie ostrzegając kierowców o pieszym znajdującym się na przejściu - podaje SDM.

- Miasto Oleśnica - SDM w przygotowaniu ma kolejny projekt na wykonanie bezpiecznych przejść na drogach powiatowych w ciągu obwodnicy śródmiejskiej. Zadanie w obecnej chwili jest wstrzymane z uwagi na brak decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ale zostanie niezwłocznie uruchomione po jej uzyskaniu - informuje dyrektor tej jednostki, Krzysztof Fink.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (19)

kierowca18.10 o 12:05

Amoże przy okazji by ktoś pomyślał o spowalniaczach na ścieżkach rowerowych przed przejazdem przez ulicę ,bo z moich obserwacji mało kto z rowerzystów zwalnia a potem wina kierowcy bo potrącił kolarza. Dwa progi w poprzek ścieżki kilka metrów przed ulicą rozwiązały by wiele niepotrzebnych problemów.

Zgłoś
kierowca17.10 o 11:42

przede wszystkim przejścia musza być oświetlone przez mocne lampy, montaż samych znaków aktywnych to za mało

Zgłoś
O16.10 o 23:08

A na Wojska Polskiego dalej nic i ciemno jak w d.. Co za amatorka

Zgłoś
nipson16.10 o 21:10

Nie da rady przenieść. Tam jest główny szlak l komunikacyjny . Czy ty to rozumiesz ? Trzeba wycinać i tyle

Zgłoś
Do nipson16.10 o 19:53

Do nipson . Wytniesz drzewo, ważniejsza jest dla ciebie lampa za 150 tyś zł. No to nisko cenisz życie. A przecież mozna przenieść przejście dla pieszych w bezpieczne miejsce, a nie tam gdzie jakiś urzędas zadecydował. A ta osoba (do nipson), dobrze napisała w polsce dalej stosuje się elementy infrastruktury drogowej rodem z PRLu.

Zgłoś
Nipson16.10 o 19:24

@do Nipson. Ty baranie. Taka jedna lampa kosztuje 150 tys zł. Wycięcie dwóch drzew jest niczym w porównaniu z życiem ludzkim. Widziałeś te przejście ? Tam jest lampa w liściach kumasz bazę co to znaczy ?

Zgłoś
miodek16.10 o 15:42

Wreście nareście...

Zgłoś
Do nipson16.10 o 13:02

Do nipson . Po co niszczyć strukturę zieloną, za dużo już w mieście betonu, a co do lamp to dalej miasto jest bogate stawiając lampy wysokości 6 do 8 metrów, gdzie w innych częściach kraju i Europy stosuje się niskie oświetlenie które nie oslepia a daje intensywniejsze światło np na chodnik, ulicę, czy właśnie przejścia dla pieszych , do tego zainstaluje się w jezdni czujki przed przejściem dla pieszych by oświetlić pasy do pieszych

Zgłoś
anty PiS16.10 o 12:25

Przez PiS nic nie będzie bezpieczniejsze

Zgłoś
Nipson16.10 o 12:22

Proponuję sprawdzić przejście dla pieszych na M.Curie Skłodowskiej (te przy przejściu pod blokiem). Światło z lampy wali w liście. Ciemno jak w d.... Proponuję wyciąć tam dwa drzewa. bo teraz jest bardzo niebezpiecznie

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube