reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 23 października. Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wiemy, kiedy będzie mogła ruszyć budowa wschodniej obwodnicy Oleśnicy

Aktualności16.10 o 06:23Komentarzy: 50
Wojewoda wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie wschodniej obwodnicy Oleśnicy. Wiemy, kiedy będą mogły ruszyć prace.


Trasa, którą ma przebiegać wschodnia obwodnica / źródło: DSDiK

W 2018 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 451. Prace za 25,7 mln zł brutto wykona firma Budimex S. A.

Nowa trasa ma odciążyć ulice Wojska Polskiego, Klonową, Sudoła i Krzywoustego. Wzdłuż drogi pojawią się cztery ronda - na ul. Strefowej, Wileńskiej i Warszawskiej. Zmodyfikowana trasa uwzględnia wiele wcześniejszych uwag mieszkańców. W tym przypadku nikt nie posłuchał jednak głosów zwolenników reaktywacji powojskowego lotniska, ponieważ nitka drogi przetnie jego teren.

- Ustawa "COVID-owa" z marca tego roku zatrzymała wszelkie prace administracyjne - mówił niedawno burmistrz Jan Bronś. Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl wojewoda dolnośląski pod koniec września wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Dokument uprawomocni się 28 października. Wówczas będą mogły ruszyć prace na tym obszarze.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (50)

Super18.10 o 11:39

Bardzo bardzo dobrze oby jak najszybciej .nie będzie trzeba jeździć przez tą dziurawą Oleśnica

Zgłoś
anty PiS17.10 o 19:52

Nie ma i nigdy nie było czegoś takiego jak "majątek narodowy"

Zgłoś
Ktoś 17.10 o 07:54

Najpierw jedni (politycy) idioci sprzedawali za bezcen majątek narodowy podczas transformacji, teraz kolejni idioci niszczą lotnisko ....

Zgłoś
Zenek 17.10 o 06:35

Wielka szkoda. Przeciez tu zatrzymywali sie Amerykanie. To najlepszy sposob na promocje. Na zbudowanie bazy przezotowej. Ale ktos woli obwodnice sobie zrobic, nigdy nie jest za pozno aby sie wycofac, wystarczy miec odwage do decyzji. A w ratuszu chyba jej brak

Zgłoś
nie wiedziałeś?17.10 o 01:13

@Ktoś,Bronś nie jest z Pisu ale jest z Pisem, Bronś jest teraz w bardzo zażyłych stosunkach z Jakimcową, Bartnikiem, Karpienką i innymi, z tą pierwszą pija kawkę w Ratuszu, z regionalnym przedstawicielem PiS Skibą robi wspólnie zakupy.

Zgłoś
Ktos16.10 o 20:13

Do ehhh Bronś nie jest z Pisu, a do Zenka podziękuj Kołacińskiemu

Zgłoś
grzegrzolka 16.10 o 19:44

A gdzie radny betonoza ? czemu nie robi zebrań , nie skrzynie kolesi i nie odpali rac ?

Zgłoś
Ewan i jego duży fiat..16.10 o 15:44

@Ajron udało się uciec z psychiatryka .A może anty PiS Cię zablokował .On to może zrobić każdemu bo jest członkiem zespołu MO Tomek jest wielki !.

Zgłoś
ile razy16.10 o 15:05

Który to już raz rozpoczynacie tą budowę?????

Zgłoś
Zenek 16.10 o 14:17

Panie Bras niech nie czuje sie Pan bezkarny. Czasy i wladza sie zmieni a czas rozliczy Pana za Panskie decyzje. Prosze sobie odpowiedziec na pytanie przed lustrem, sobie, prosto w oczy, na glos. Czy madrze postąpiłem dzielac lotnisko. Przez taki ruch bezpowrotnie pan zaprzepasci szanse na rozwoj Wojska w Oleśnicy

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube