reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 23 października. Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kto wybuduje dwa budynki socjalne? ZBK ogłosił kolejny przetarg

Aktualności16.10 o 08:27Komentarzy: 9
Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy ogłosił drugi przetarg na budowę dwóch budynków socjalnych, w których znajdzie się łącznie 28 lokali dla najuboższych mieszkańców.


źródło: ZBK

Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy we wrześniu ogłosił przetarg na budowę dwóch nowych budynków socjalnych przy ulicy Kopernika 13 wraz z rozbiórką starego magazynu, który stoi na tym terenie. Urzędnicy przyznali, że do wydania na ten cel mają 4,5 mln zł, a do postępowania zgłosiły się cztery podmioty. Najtańsza oferta wynosiła 4,98 mln zł. Dlatego też postępowanie unieważniono i ogłoszono kolejne. Firmy powinny zgłaszać się do 30 października. W przypadku pomyślnego wyboru, prace miałyby się zakończyć do końca sierpnia 2022 roku.

- Projektowane obiekty przeznaczone pod lokale mieszkalne. W jednym budynku zlokalizowano 9 lokali jedno i dwupokojowych na parterze budynku oraz 5 lokali dwu i trzypokojowych na I piętrze budynku. Łączna liczba lokali w budynku wynosi 14. Łączna liczba lokali w dwóch budynkach wynosi 28. Wszystkie lokale dostępne z zewnątrz – w parterze bezpośrednio z terenu, na piętrze z galerii zadaszonej dostępnej z terenu poprzez schody zewnętrzne, zadaszone. W budynkach nie występują wewnętrzne powierzchnie wspólne - czytamy w dokumentacji.

Lokale będą miały od ok. 25 do 26 metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia całkowita obu nieruchomości będzie liczyła ponad 1300 mkw. Przypomnijmy, najem lokali socjalnej przysługuje osobom bezdomnym lub niemogącym się samodzielnie utrzymać z powodu ubóstwa. Za takie inwestycje płacą wszyscy podatnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

!,,,,,,,18.10 o 07:09

To nie są lokale na własność tylko lokale socjalne pod najem.Nie wiem dlaczego tyle jadu w komentarzach.Dobrze ktoś pomyślał zeby w budynkach nie było części wspólnych.

Zgłoś
Mieszkam tu!18.10 o 03:17

Pierdolenie o Szopenie 26m kw to te mieszkania nie zobaczą . Ludzie dostali tu 16m pokój na 4 osoby np. Uważacie ze to w porządku? Siedzimy cicho bo dla niektórych to tylko przejściowe mieszkanie. Ludzie którzy tu mieszkają tez zapier***dalają w pracy dniami i nocami. Zdziwilibyście się... zapraszam na oględziny lokali i w jakich warunkach mieszkamy tych najbardziej kłapiących mordami!

Zgłoś
ja17.10 o 17:41

do roboty nieroby razem z oleśnicką samarytanką

Zgłoś
MojaOlesnica.pl17.10 o 09:37

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
jajkowielkanocne17.10 o 00:01

jak zwykle to za mało dla tych co nie mieli czasu na pracę

Zgłoś
Olesniczanka16.10 o 17:26

Co to jest 26m te 3 pokoje na tym metrażu to jak boksy dla bydła? Zbk i włodarz Oleśnicy przeszli samych siebie.

Zgłoś
anty PiS16.10 o 12:22

Żadnych PiSowskich mieszkań socjalnych

Zgłoś
Szef wszystkich szefów 16.10 o 12:21

Zaglądali do kufrow, zaglądali do waliz, nie zajrzeli mi do dup.. Właśnie tam miałem socjalizm.

Zgłoś
Cebula16.10 o 09:40

To co to za metraż 25. Lub 26. Na trzy pokoje 26 m to naprawdę wypas.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube