reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 31 października. Imieniny Alfonsa, Urbana, Krzysztofa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Rząd wprowadza nowe restrykcje na terenie Polski! Dotyczy to także powiatu oleśnickiego [WIDEO]

Aktualności15.10 o 17:41Komentarzy: 70
Rząd zapowiada ograniczenia działalności lokali gastronomicznych, większe limity na weselach, naukę hybrydową oraz zawieszenie funkcjonowania basenów i siłowni.- Nasze strategiczne cele to chronić życie i zdrowie Polaków - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zaprezentował na niej dodatkowe obostrzenia.

Od 17 października strefie żółtej działalność gastronomiczna będzie możliwa w godzinach 6-21. Poza tymi godzinami dostarczanie jedzenia wyłącznie na wynos, natomiast w lokalach będzie mógł być zajęty co drugi stolik.W weselach i tym podobnych imprezach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 25 osób, jednak bez możliwości tańczenia. Szkoły średnie i wyższe wchodzą w tryb nauczania hybrydowego. Zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków, siłowni.

W strefie czerwonej może przypadać maksymalnie pięć osób na jedną kasę w sklepach. Pojawia się tam zakaz organizacji wesel i konsolacji, maksymalnie 10 osób może brać udział w zgromadzeniach, z kolei szkoły i uczelnie przechodzą w tryb pracy zdalnej. - Wraca zalecenie "zostań w domu" - poinformował premier.

 

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (70)

Memo 16.10 o 10:41

Panie Premierze szkoły pozamykać My się naprawdę boimy o swoje dzieci ! Czy to zrozumiałe he ...zależy dla jakiej głowy

Zgłoś
Polski handel 16.10 o 10:40

A zagraniczne sieci handlowe mają wydłużony czas pracy i to wszystko w trosce o nas!!!! Wzruszyłem się !!! Dziękuję!

Zgłoś
Kimo16.10 o 10:38

Więc albo wirus jest albo go nie ma ! No chyba że po godzinie 21 go wypuszczają hihi

Zgłoś
Fifiu16.10 o 10:37

A co po godzinach zakazu czyli 21 wirus z klatki wychodzi bezsensu żal tego czytać nie przemyślane bezsensowne

Zgłoś
bez pardonu16.10 o 10:29

A biedronki do 23 a nawet całodobowo super

Zgłoś
Rodzic16.10 o 09:00

Kluby Torpeda i Atol bardzo się z tego "cieszą" wraz z rodzicami. Teraz dzieciaki bez sensu nie będą codziennie taplać się w wodzie mogą zając się nową strategią , telefon-komputer plus. Profesorowie mówią że woda nie przenosi wirusa ale oni się nie znają. Na siłowniach ludzie zachowują odstępy, sprzęt i ręce dezynfekowane. Nie słyszałem o przypadkach zakażeń na basenach i siłowniach. Za to w kościołach non stop. Średnia ludzi wiekowo na basenach i siłowniach 30, w kościele 60. Kurczę w jakim przedziale największe ryzyko? 60 w górę coś mi się świta.

Zgłoś
!16.10 o 08:33

Morawa nie nadaje się na premiera!!!!

Zgłoś
Program MASECZKA PLUS16.10 o 07:39

Naprawdę pilnujcie tego,by seniorzy,których dobro tak leży nam na sercu,stosowali się do nowych obostrzeń. Podwójna maseczka gwarantuje lepszą ochronę przed koronawirusem!

Zgłoś
anty PiS16.10 o 07:19

Totalitarna dyktatura PiS do niczego mnie nie zmusi

Zgłoś
Program MASECZKA PLUS16.10 o 06:58

W krótkich żołnierskich słowach: seniorzy są w grupie szczególnego ryzyka. Dlatego proponuję: osoba 60 lat i młodsza - 1 maseczka.,osoba 70 do 80 lat ( tu ryzyko covid się zwiększa) 2 maseczki nakładane jwdna na drugą szczelnie zakrywajaca usta i nos, osoby 80 plus - trzy warstwy maseczek.Dodam ,zgodnie ze słowami Pana Premiera,wirus roznosi się również w powietrzu- obowiązek maseczek zatem powinniśmy rozszerzyć ,nosząc je także w domu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube