reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 29 października. Imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

List pracowników Słowaka do uczniów i ich rodziców

Aktualności15.10 o 15:56Komentarzy: 43
Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy skierowało list do uczniów i ich rodziców.* * *

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

Bardzo cieszymy się, że już w piątek wracamy do stacjonarnego trybu nauczania. Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne są – zwłaszcza dla młodych ludzi- rzeczywiste relacje i kontakty. Wiemy też, że bezpośrednia współpraca z nauczycielem i wychowawcą ma nieporównywalnie większe znaczenie niż kontakt przez – nawet najszybsze- internetowe łącze.

Wszystkim nam zależy na zdrowiu, bo jest ono najważniejszą wartością, o którą możemy i powinniśmy zadbać. Dlatego – kierując się dobrem całej społeczności szkolnej- zwracamy się do Państwa z bardzo osobistą prośbą. Tylko my – rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły- możemy uczynić z naszego liceum miejsce, w którym będziemy się czuć bezpiecznie w tym trudnym czasie. Potraktujmy więc noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk i dbałość o higienę nie jako obowiązek, ale najprostszy dowód życzliwości. Chrońmy się wzajemnie, mając świadomość, że nasze nierozważne zachowanie może wiązać się z zagrożeniem zdrowia również naszych najbliższych. Dajmy wspólnie dowód dojrzałości i odpowiedzialności za siebie nawzajem.

Zza maseczki nie widać uśmiechu – znaku ciepłych relacji międzyludzkich. Warto więc, by ich znakiem stała się sama maseczka! Serdeczny uścisk dłoni zamieńmy na mocne naciśnięcie dozownika z płynem do dezynfekcji– to prosty dowód życzliwości!

Z serdecznymi życzeniami zdrowia,

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (43)

Taa18.10 o 09:11

O.Szustak na youtube namawia do noszenia masek, z tego co wiem to większość księży stosuje się do wytycznych. Oprócz oszołomów, ale w społeczeństwie przecież też jest odsetek osób, które masek nie noszą i mają wszystko gdzieś.

Zgłoś
Ruski Słowak17.10 o 15:31

"List pracowników Słowaka do uczniów i ich rodziców.." Ten erde zadziwia głupotą!! Slowak??

Zgłoś
Nemo17.10 o 15:29

@Kuria... . Bo by ich pozwalniali.

Zgłoś
X17.10 o 14:26

P.Kalecinski co za glupoty pan wypisuje, gdzie ci wymienieni przez pana ksieza namawiaja do nie noszenia maseczek? Skad ma pan te wiadomosci? Skyszal pan to? Przeciez nie chodzi pan do kosciola.

Zgłoś
kuria wasza mać 17.10 o 03:33

"Nieobecność na mszy św. nie jest grzechem". Mówią biskupi Warszawy i Łodzi. Nie chodźcie do kościołów, bo roznosicie zarazę do domów. DLACZEGO NAUCZYCIELE I RODZICE O TYM MILCZYCIE ?

Zgłoś
hiiiiiiiihhiiiiiiiiiii16.10 o 14:48

nie zdziwię z że głupia gimbaza za kilka lat mówienia że chodzi do Słowaka nie będzie miała pojęcia że chodzi o Juliusza Słowackiego a Słowak to dla nich to mieszkaniec Słowacji

Zgłoś
Nemo-Ferdydurke:-)16.10 o 13:32

Słowacki wielkim poetą był.

Zgłoś
wstydźcie się16.10 o 12:08

Przestańcie mówić Słowak - to takie obciachowe i paskudne. Poetą był Juliusz Słowacki!!! kto wymyślił taką knajacką ksywę?

Zgłoś
Nemo16.10 o 11:01

@niesmaczny. Ale żeś się uwiesił. Tak się mówi, np: w Batorym, Czternastce, Chemiku, etc. Pozdrawiam;-)

Zgłoś
Edmund Kaleciński16.10 o 10:06

Sama myśl dobra. Jednakże nie uwzględnia dość istotnych miejsc gromadzenia się ludności - kościołów. Tam zaraza też pokazuje swoją moc. A na dodatek księża oszukują ludzi publicznie nawołując do nienoszenia masek, bredząc, że woda święcona i Bóg chronią przed zarazą. I sami ostatecznie wpadają w pułapki zarazy. W internecie takich przykładów dla pogardy rozumu i człowieka opisuje się wiele. Tylko czytajcie. Także biskupi umierają dzięki obecnej zarazie. Godziłoby się, aby tak poważna placówka oświatowa, w takim momencie, uczyła i o tym. Taki poważny list wystosowany publicznie nie może być podejrzany o obłudę. W niedziele i święta należy odgrodzić się od świątyń, dla własnego i innych dobra ! Także odpuścić sobie "spacery" dla uczczenia zmarłych, aby nie polec w walce z zarazą !

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube