reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 29 października. Imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pod wpływem alkoholu i 160 km/h! Szczegóły ws. wypadku, w którym zginęła licealistka

Aktualności15.10 o 09:39Komentarzy:
Znamy więcej szczegółów w sprawie wypadku, w którym zginęła 16-letnia licealistka. Według biegłego, kierowca audi mógł jechać nawet 160 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Do tego sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu.


Dawid P. i wrak auta / źródło: Facebook, ostrow24.tv

W nocy z 14 na 15 lipca w Ligocie w powiecie ostrzeszowskim doszło do wypadku. Grupa młodych ludzi z Oleśnicy jechała nad zalew do Kobylej Góry. Osobowe audi nagle wypadło z drogi i wielokrotnie dachowało, zatrzymując się - wedle relacji portalu ostrow24.tv - około 85 metrów dalej.

Kierował nim 25-letni Dawid P., który nie posiadał uprawnień oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Prawdopodobnie znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Na miejscu zginęła 16-letnia pasażerka pojazdu. Zarówno kierowca, jak jego 19-letni kolega i kolejna 16-latka z lekkimi obrażeniami trafili do szpitala.

Niedawno do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Dawidowi P. - Kierowca Audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych na łuku drogi, gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał z prędkością w przedziale 120-160 km/h. Śledczy potwierdziło, że 26-latek był pod wpływem alkoholu w przedziale 0,7-1,01 promila. Mężczyzna przyznał się i zeznał, że tego dnia wypił tylko jedno piwo - informuje ostrow24.tv, powołując się na opinię biegłego z zakresu wypadków i ruchu drogowego. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube