reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 29 października. Imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Powiat oleśnicki w czerwonej strefie? Sanepid nie wyklucza takiej możliwości

Aktualności15.10 o 08:05Komentarzy: 24
W powiecie oleśnickim przybywa osób zakażonych koronawirusem, a w skali kraju padają kolejne rekordy. Sanepid przypuszcza, że wkrótce nasz region może znaleźć się w tzw. czerwonej strefie.W związku z coraz częstszymi przypadkami zakażeń koronawirusem, 10 października terytorium niemal całej Polski zostało objęte tzw. żółtą strefą.

Najważniejszą zmianą jest konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Ten obowiązek nie dotyczy np. osób uprawiających sport. Istnieją restrykcje dotyczące choćby uczestników wesel czy liczby osób w lokalach rozrywkowych.

Niewykluczone, że powiat oleśnicki wkrótce trafi do czerwonej strefy. Sanepid przypuszcza, że może się tak stać. - Jeżeli będzie tak duża ilość dobowych zachorowań, to myślę, że my i Wrocław możemy znaleźć się w czerwonej strefie - ocenia Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.

W strefach czerwonych obowiązują jeszcze większe restrykcje. Nie można m.in. organizować kongresów, targów, wydarzeń sportowych z udziałem publiczności, do tego obowiązuje w nich zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych. Lokale natomiast mogą być otwarte od godz. 6 do 22, a w kościołach może być zajętych do 50% miejsc. Dodatkowo zakazana jest działalność dyskotek i klubów nocnych. W salonach kosmetycznych i fryzjerskich tatuaży może przebywać tylko obsługa oraz aktualnie obsługiwani klienci.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (24)

Czarna śmierć16.10 o 10:38

Potrzebujemy wolontariuszy do usuwania ciał z ulic miasta. Zakłady pogrzebowe nie dają rady!!!Każda para rąk na wagę złota!

Zgłoś
anty PiS16.10 o 07:26

Wam jest potrzebny lekarz i pomoc trolle PiSowskie

Zgłoś
Ciakwa. 15.10 o 21:23

Czyli targi w Oleśnicy i w Wieruszowie są zamknięte?

Zgłoś
]15.10 o 18:44

Może laryngolog bo psychiatra nie dał rady.

Zgłoś
/15.10 o 18:40

Kto pomoże anty PiS ?

Zgłoś
lexi.lexi15.10 o 18:35

Twardogora tez niby miala isc do czerwonej, i jakos nie poszla... omg no i dobrze,...nie ma korony

Zgłoś
dr Prozak15.10 o 14:17

AZ , już tyle osób radziło Ci dobrze, tak z serca, tylko psychiatra! Poważnie, psychiatra Ci pomoże, położysz się na kozetce,wyrzucisz z siebie całe zło tego świata, ulży...powodzenia! Trzymamy kciuki!

Zgłoś
WKS15.10 o 13:46

Brawo dobra zmiana

Zgłoś
AZ15.10 o 12:40

Niech pani Kozioł i reszta mędrców przeczyta ten artykuł i w końcu przestaną straszyć ludzi!! Wstyd, zacznijcie słuchać tych mądrych lekarzy i specjalistów, którzy mówią wprost, że nie taki wirus ten straszny a nie tych baranów z tv z zarządem na czele!! https://topniusy.eu/profesor-pan-przestancie-straszyc-ludzi-to-nie-osoby-zakazone-roznosza-chorobe-a-osoby-chore-podczas-kaszlu-i-kichania/

Zgłoś
tak15.10 o 12:28

@wer same mocne, internetowe fakty. Mandat szybko Ci wyperswaduje "brak podstawy prawnej" internetowy mędrcu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube