reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 23 października. Imieniny Marleny, Seweryna, Odylii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ognisko koronawirusa w dużym zakładzie pracy! Sanepid czeka na wyjaśnienia

Aktualności14.10 o 13:54Komentarzy:
W jednym z oleśnickich zakładów pracy pojawiło się ognisko koronawirusa. - Kierownictwo powinno nas powiadomić o tych przypadkach, a tego nie zrobili - informuje sanepid i czeka na wyjaśnienia.Od osób z jednego z większych zakładów pracy na terenie Oleśnicy dowiedzieliśmy się, że część pracowników mogła zachorować na COVID-19. - Nam nic nie mówią. Dziwne, bo w innych przypadkach słyszy się o zakażeniach - informują.

Obawy potwierdza Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. - Cztery osoby z administracji firmy Guillin miały zakazić się koronawirusem na wyjeździe integracyjnym. Kierownictwo powinno nas powiadomić o tych przypadkach, a tego nie zrobili. Natomiast w dalszym ciągu nie mamy oficjalnego pisma i oczekuję na wyjaśnienia od nich - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.

Przypomina przy tym, że pracodawca - w przypadku zakażenia u kogokolwiek - powinien o tym fakcie powiadomić sanepid. - Musi to zrobić, abyśmy mogli prowadzić dochodzenie epidemiologiczne - dodaje U. Kozioł.

Prośbę o komentarz wysłaliśmy do Guillin Polska. Odpowiedź opublikujemy, jeśli przedsiębiorstwo zechce odnieść się do sprawy.

AKTUALIZACJA, godz. 18:05

- Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Uprzejmie informujemy, że firma Guillin Polska Sp. z o.o. jest w stałym kontakcie z Sanepidem - czytamy w wiadomości do podmiotu.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube