Dziś jest sobota, 31 października. Imieniny Alfonsa, Urbana, Krzysztofa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mocna przetrzebiona Pogoń wygrywa w Żórawinie

Sport13.10 o 08:19Komentarzy: 9
Pogoń Oleśnica wygrała 3:1 wyjazdowy mecz z KS Żórawina. Oleśnicki klub podsumował spotkanie.

* * *

Zadanie wykonane!

Mocno przetrzebiony zespół Pogoni Oleśnica wygrał w Żórawinie. Mimo remisu do przerwy, to oleśniczanie wyszli zwycięsko z niedzielnego starcia

Bralewski, Miodek, Siódmiak, Karga, Jasiński - m.in z tych zawodników z różnych przyczyn nie mógł skorzystać w meczu z KS-em Żórawina trener Marcin Jurasik. Na ławce rezerwowych zasiedli sami niepełnoletni, sposród których najstarszy był Gracjan Szwak, który dopiero 14 listopada skończy 18 lat.

Mimo wielu absencji początek meczu należał do lidera. W 7. minucie po odbitym strzale Mateusza Jendrycy do piłki dopada Kotwa i MKS ponownie szybko obejmuje prowadzenie. Niestety, tym razem nie udaje się potwierdzić przewagi, a do głosu coraz wyraźniej dochodzą gospodarze szukając okazji do wyrównania. To udaje im się w 36. minucie, kiedy Mateusz Królik zagrywa pozornie niegroźną piłkę w pole karne Pogoni, jednak kompletnie myli tym naszą obronę oraz bramkarza i piłka pomału wtacza się do naszej bramki. Podrażiony MKS próbuje odpowiedzieć jeszcze przed przerwą jednak nie udaje się stworzyć żadnej dogodnej sytuacji i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie.

W drugiej połowie Pogoń znów szybko zdobywa bramkę. W 51. minucie Filip Szczypkowski staje sam na sam z bramkarzem i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Kilka minut później mogło być 2:2. Gospodarze posyłają piłkę za plecy naszych obrońców, niezdecydowanie bloku defensywnego i bramkarza wykorzystuje napastnik gości lobując Raka, lecz na szczęście piłka zatrzymuje się na słupku. Mecz jest cały czas na styku i widać dużą nerwowość w boiskowych poczynaniach z obu stron. W 72. minucie górną piłkę otrzymuje Kotwa, który jest w tej sytuacji powalony przez broniącego żórawińskiej bramki Walczaka, a sędzia wskazuje na "wapno". Do piłki podchodzi Szczypkowski podwyższając prowadzenie. Staje się jasne, że gospodarzom będzie bardzo trudno o jakiekolwiek punkty i mimo ich prób wynik do końca spotkania nie ulega już zmianie. Warto odnotować, że w końcówce spotkania debiut w seniorskiej drużynie zalicza Jakub Perlik z rocznika 2004. MKS wygrywa i dopisuje do swojego konta 3 punkty przed arcyważnym starciem z WKS-em Wierzbice, które już w niedzielę o 15:00 przy Brzozowej!

Wspomniany WKS Wierzbice wygrał 3:0 z Parasolem zdobywając jednak wszystkie bramki dopiero po przerwie. W meczu na szczycie Barycz Sułów wygrywa 5:2 z Orłem Pawłowice. Zwycięstwo notuje też Burza Godzieszowa pokonując na wyjeździe Czarnych 4:3. Solidnie w środku tabeli usadowiły się Kobierzyce i Solna, wygrywając odpowiednio z Polonią 5:2 oraz z Malczycami 3:1. Wreszczie zapunktowały Siechnice remisując 3:3 z Wiwą oraz Strzelin wygrywając z Zenitem 2:1. Radwanice wysoko uległy Marszowicom 0:6.

KS Żórawina 1:3(1:1) Pogoń Oleśnica
ŻÓRAWINA: Walczak - Olenkiewicz, Pabiniak, Chojnacki, Stachowski, Sochań, Danyliuk, Ryng (69 Wilczyński), Kiełcz (83 Kruc), Królik, Murawski (73 Stankiewicz)
POGOŃ: Rak - Strójwąs, Łada, Balcerzak, Korcik (84 Drosiński), Świerczyński, Hałapacz, Szczypkowski, Jendryca (85 Perlik), B. Ciszewski (46 Uznański), Kotwa (87 Szwak)
Bramki: Królik 36 - Kotwa 7, Szczypkowski 51, 73 (k.)
Żółte kartki: Olenkiewicz 45, Imianowski 50 (na ławce), Danyliuk 63, Walczak 72 - Korcik 26, Strójwąs 80
Sędziowali: Paweł Stawicki oraz Marcin Fajfer i Jakub Maracewicz