reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 31 października. Imieniny Alfonsa, Urbana, Krzysztofa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mariusz Kiryk został wiceprzewodniczącym SZS Dolny Śląsk

Sport12.10 o 09:35Komentarzy:
Oleśniczanin Mariusz Kiryk ponownie został wiceprzewodniczącym SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu.
W miniony weekend w sali konferencyjnej LO nr V we Wrocławiu odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów Szkolnego Związku Sportowego "Dolny Śląsk". Wybrano na nim nowe władze organizacji, które przez najbliższe cztery lata będą nią kierować.

Przewodniczącym SZS Dolny Śląsk został wybrany dr Ireneusz Cichy - Prorektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a do Zarządu trafili nowi jego członkowie: Piotr Kunysz z AWF Wrocław, Janusz Baranowski z Bolesławca i Marek Kucharski z Legnicy.

Wybrana została także Komisja Rewizyjna Związku, którą pokieruje dotychczasowy przewodniczący Bohdan Aniszczyk, a nową osobą w jej składzie jest Waldemar Biskup.

- Zjazd był także okazją do, przynajmniej oficjalnych, pożegnań z kilkoma naszymi Kolegami. Nasi Goście Honorowi: Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego pan Paweł Wybierała i Dyrektor Wydziału Sportu UMWD pan Rafał Pilch podziękowali w specjalny sposób Przewodniczącemu SZS w ostatnich czterech latach, Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty panu Romanowi Kowalczykowi. Otrzymał on specjalną paterę z podziękowaniem za działalność w Związku. Z przyjemnością informujemy, że pan Kurator otrzymał także Medal "Przyjaciel Sportu Szkolnego", który nadaje Zarząd Główny SZS. Medalami "Zasłużony dla Sportu Szkolnego" oraz pamiątkowymi dyplomami i upominkami zostali także wyróżnieni nasi długoletni współpracownicy: Bogusław Dolata z Legnicy, Krzysztof Cupiał z Ząbkowic Śląskich i Janusz Strożek ze Środy Śląskiej. W części roboczej Zjazdu mówiliśmy przede wszystkim o tym co przed nami. Pan Paweł Wybierała zaproponował zmiany w programie Sprawny Dolnoślązaczek, które korespondować będą z nowymi zadaniami Województwa dotyczącymi sportu powszechnego polegającymi m.in. na próbie wciągnięcia rodziców do wspólnej aktywności młodych i starszych Dolnoślązaków. Padło także sporo propozycji nowelizacji regulaminów naszych imprez, zwłaszcza kierowanych do małych szkół oraz potwierdzono chęć przeprowadzenia jeszcze w tym roku powszechnych badań sprawności fizycznej dolnośląskich uczniów i postaw do aktywności wśród Dolnoślązaków - czytamy w komunikacie.

Do Zarządu wybrani zostali między innymi: Mariusz Kiryk z Oleśnicy, Marek Kachniarz z Lubania i Adam Szymczak, którzy zostali wybrani wiceprzewodniczącymi, Bogusław Zawisza z Wrocławia, który ponownie został sekretarzem stowarzyszenia. Osoby te będą stanowić jednocześnie prezydium zarządu.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube