Dziś jest sobota, 31 października. Imieniny Alfonsa, Urbana, Krzysztofa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Znakomite wyniki młodych tenisistów z Tentenis Oleśnica

Sport8.10 o 07:37Komentarzy:
Zawodnicy Tentenis Oleśnica bardzo dobrze wypadli na turnieju Masters McDonalds Kids Cup II.

W weekend na kortach Omega Sport w Smolcu odbył się turniej Masters McDonalds Kids Cup II. Jest to jedno z najwięszkszych takich wydarzeń dla dzieci i młodzieży w południowo=zachodniej części Polski. Aby zakwalifikować się do tego turnieju trzeba uzbierać odpowiednią liczbę punktów w poprzednich czterech turniejach kwalifikacyjnych.

Bezkonkurencyjny w kategorii do 14 lat okazał się 12 letni Paweł Piskozub z Oleśnicy, który nie dość, że wygrał klasyfikację generalną (ponieważ uzyskał największą liczbę punktów w tym raz wygrywając cały turniej), to również nie dał szans starszym kolegom w turnieju Masters. Paweł, który jest 80. zawodnikiem w Polsce do lat 12, nieraz pokonywał zawodników z pierwszej 30. Jest bardzo dobrze rokującym zawodnikiem, więc jeszcze nie raz o nim usłyszymy, ponieważ dopiero zaczyna swoją przygodę z turniejami rangi PZT.

Na Turnieju Masters wystartowali również inni zawodnicy trenujący pod okiem trenera Stowarzyszenia Tenisowego Tentenis Oleśnica Dawida Radwańskiego. Antek Dujicz, również 12-letni zawodnik zajął w tej kategorii, co Pawel trzecie miejsce na podium po fantastycznej grze w meczu o tą właśnie lokatę.

W kategorii zielonej pretendentem do zwycięstwa był Kuba Ferenz, który jako jedyny pokonał zwycięzcę turnieju, ale niestety ostatecznie zajął czwarte miejsce. W kategorii pomarańczowej do 9 lat świetnie zaprezentował się Antek Pelc, który w każdym turnieju kwalifikacyjnym stawał na podium, a raz wygrał, natomiast w Mastersie wywalczył trzecie miejsce na podium.

Jednak na największe brawa zasługuje najmłodsza, 7-letnia Ewa Persak. Grała w kategorii do 8 lat, wygrała swoją grupę eliminacyjna i po bardzo zaciętym pojedynku z późniejszą zwyciężczynią turnieju, niestety przegrała.

Był to jedyny przegrany mecz Ewy w tym turnieju, w którym ostatecznie zajęła piąte miejsce, ale jest start w tym turnieju był naprawdę niesamowity. Ogólnie w całym cyklu wzięło udział ponad 200 zawodników z czterech województw, co na turniej tenisa ziemnego jest bardzo dobrym wynikiem.