reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 31 października. Imieniny Alfonsa, Urbana, Krzysztofa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśnicka policja apeluje o rozwagę na drogach w trakcie jesieni

Aktualności27.09 o 07:24Komentarzy: 6
Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Dlatego policja zwraca się do nich z apelem.Intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyjają kierującym. W okresie jesiennym jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich.

Oleśniccy policjanci zalecają, aby sprawdzić stan ogumienia w użytkowanym pojeździe (głębokość bieżnika i prawidłowe ciśnienie w oponach) oraz oświetlenie pojazdu. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

mł. asp. Izabela Michalska / KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

Leon 28.09 o 07:58

Zawsze trzeba uważać

Zgłoś
c27.09 o 23:31

a może covid 19

Zgłoś
M27.09 o 21:11

A Ja apeluję do Policji niech zajmom się szrotami opuszczonymi na parkingach w których koczują koszerni

Zgłoś
Zrelaksowany27.09 o 15:18

Dobry hamulec. Dobry zawias. Dobry laczek. 4x4 i lecisz sobie na relaksie

Zgłoś
Nemo27.09 o 14:38

Statystyki pokazują, że im gorsze warunki tym wypadków mniej. Lubię jeździć w cięższych warunkach. Ludzie się mniej śpieszą. Pozdrawiam.

Zgłoś
Tak jest27.09 o 11:25

Dobrze?!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube