reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 31 października. Imieniny Alfonsa, Urbana, Krzysztofa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

CKiW OHP: lepszy świat przez wolontariat

Aktualności26.09 o 08:29Komentarzy:
W ramach projektu "Poratuj 4 łapy", realizowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności grupa inicjatywna zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy na warsztaty na terenie azylu Fundacji Oleśnickie Bidy.Uczniowie podczas warsztatów mieli okazję zobaczyć na "własne oczy" na czym polega praca wolontariusza, a także jak wygląda azyl - jakie warunki mają zwierzęta oraz jakie obowiązki mają wolontariusze w czasie codziennej opiece nad nimi. Warsztaty poprowadziła Izabela Kłapińska prezes Fundacji wraz z dwiema wolontariuszkami, Anią i Zuzią.

Młodzież poprzez kontakt z psami nabyła wiedzę dotyczącą mowy ciała zwierząt, jak ważne jest to aby pamiętać, że za każdym zwierzęciem w schronisku stoi jego historia, niestety zwykle smutna. W azylu zwierzęta uczą się poprzez codzienne zajęcia przebywać z ludźmi, chodzić na smyczy i tego, że człowiek nie zawsze musi się kojarzyć z bólem i strachem, ale miłością i cierpliwością.Młodzież miała niepowtarzalną okazję wziąć udział w nietypowym doświadczeniu - śpiewaniu dla zwierząt przez wolontariuszki wraz z użyciem instrumentów zrobionych z codziennych przedmiotów. Jak wyznały dziewczyny, zwierzęta dzięki muzyce odprężają się i relaksują, dlatego warto czasem pośpiewać swoim pupilom. Oczywiście, odwiedziliśmy także kocie królestwo.

Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom młodzież zrozumiała, że każde zwierzę zasługuje na miłość, a jego posiadanie to odpowiedzialna decyzja na lata.źródło: CKiW OHP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube