reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Samorządowa Karta Praw Rodzin ma chronić przed LGBT i gender?

Aktualności21.09 o 08:04Komentarzy: 111
Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin rodzin chce, aby Rada Miasta Oleśnicy podjęła uchwałę w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin, opracowanej przez Ordo Iuirs. - Celowe i niezbędne w dobie rozpasania ideologii LGBT oraz neomarkistowskiej ideologii gender - czytamy w uzasadnieniu.Do biura Rady Miasta Oleśnicy wpłynęła petycja od Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie przyjęcia przez samorząd "Samorządowej Karty Praw Rodzin" jako "wyrazu ochrony wartości poświadczonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w tym ochrony rodziny, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa i macierzyństwa, prawa do ochrony życia rodzinnego, prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz prawa dziecka do ochrony przed demoralizacją.

Jak czytamy, dokument został przygotowany przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. - Zjednoczenie Chrześcijańskich rodzin uważa wprowadzenie w/w projektu uchwały za celowe i niezbędne w dobie rozpasania ideologii LGBT oraz neomarkistowskiej ideologii gender - czytamy we fragmencie uzasadnienia, sygnowanym przez dr Ewelinę Kondzielę, przewodniczącą Okręgu Wrocławskiego ZChR.

Według zapewnień, Samorządowa Karta Praw Rodzin nie ma mieć wiążącego charakteru, może za to "zasadniczo wpłynąć na budowę kultury organizacyjnej szkół prowadzonych przez samorząd". Chodzi o to, aby rodzice mieli możliwość wyrażania zgody na współpracy placówek z organizacjami pozarządowymi i mogli każdorazowo wydawać zgodę na udział dziecka w zajęciach nieobowiązkowych, a także powinni mieć na bieżąco informacje o obowiązujących ich prawach. Założeniem jest także umożliwieniem rodzicom uczestniczenie w zajęciach rozwijających ich kompetencje wychowawcze, a dzieciom w warsztatach wspierających wychowawczą rolę rodziny.

- Ważne, by programy profilaktyczne i informacyjne realizowane przez samorząd objęły obszary podstawowych wyzwań, przed którymi stają dziś rodziny, w tym profilaktykę zdrowia prokreacyjnego i działania wspierające trwałość małżeństw. Samorząd powinien wspierać rodziny wychowujące dzieci, w tym wielodzietne - czytamy.

- Konieczne jest także wykluczenie prawnej dyskryminacji małżeństw i wychowywanych przez nie dzieci w polityce społecznej. Zbyt często dochodzi do sytuacji, gdy fakt pozostawiania przez rodziców w związku małżeńskim negatywnie wpływa na sytuację dziecka. Dotyczy to w szczególności dostępu do usług i świadczeń oferowanych przez samorząd, których przyznanie jest złożenie oświadczenia o statusie samotnego rodzica - brzmi dalsza treść uzasadnienia.

Petycja prawdopodobnie będzie procedowana na najbliższej sesji rady. Trafiła już na ręce przewodniczącego Aleksandra Chrzanowskiego. O losach głosowania będziemy informowali na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (111)

Axel24.09 o 18:26

Do perturabo Tutaj najwyraźniej wkradł się jakiś błąd. IRA to nie organizacja prawicowa, a już na pewno nie katolicka. Pozdrawiam :).

Zgłoś
anty PiS23.09 o 12:16

Nie każdy pedofil to ksiądz ale każdy ksiądz to pedofil

Zgłoś
Ojciec też matka23.09 o 06:57

Ojciec też może rodzić!!!!!

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.09 o 06:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
dupasztet22.09 o 19:13

Hop hooop , jest tu ktoś ? Gdzie się wszyscy podzieli ? Ja tu widzę potencjał na jeszcze co najmniej 100 komentarzy XD

Zgłoś
ktoś22.09 o 17:19

@Perturabo twierdzisz że 70% księży to homoseksualiści - jesteś niepoważny gdzieś ty to wyczytał w wyborczej? może w newsweeku?

Zgłoś
H2o22.09 o 16:54

Do perturabo Też słyszałem że wielu księży czy biskupów to są homoseksualiści. Chyba nawet określa się ich mianem lawendowej mafii. A możesz podać źródło do tych badań z których wynika że ok 70% polskich księży katolickich to homoseksualiści ? Oczywiście zaznaczam że nie dyskryminuję środowisk LGBT. :)

Zgłoś
Tomek22.09 o 16:47

Do Perturabo Masz rację, ale musisz też pamiętać o lewicowych organizacjach takich jak Antifa, która została uznana za organizację terrorystyczną. A właśnie, jak tam twoja walka z faszyzmem ? Niszczysz dalej faszyzm ? :). Pozdrawiam.

Zgłoś
zmiana banana22.09 o 12:23

dobra chłopaki zmieniamy temat dobiliśmy stówki komentarzy swoje zarobione lecimy z nowym tematem

Zgłoś
Perturabo22.09 o 12:09

@ ankieta tylko głowa nie ta, - mylisz się, to właśnie fanatyczne organizacje prawicowe wspierają terrorystów np w USA gdzie takowi w imię boga podkładają bomby pod szpitale bo dokonuje się tam aborcji. IRA, jedna z najbardziej krwawych organizacji terrorystycznych w historii świata była i nadal jest organizacją stricte katolicką. Co do ostatniego twojego zdania zgadzam się w pełni, właśnie to obserwujemy na naszych oczach - socjalizm narodowy PISu zaczynający się sypać i lecieć na zbity pysk :)

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube