reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Odwołają wiceprzewodniczącego rady i przewodniczącego komisji? Znamy termin głosowania

Aktualności16.09 o 17:42Komentarzy: 66
Do ratusza wpłynęły wnioski o odwołanie Pawła Leszczyłowskiego (KO) z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta i Damiana Siedleckiego z funkcji przewodniczącego komisji budżetu i infrastruktury. Autorzy wniosków tłumaczą to utratą do nich zaufania.


Paweł Leszczyłowski i Damian Siedlecki

Jak już informowaliśmy, miejscy radni z Oleśnickiego Ruchu Samorządowego (do niedawna klub Jana Bronsia) złożyli w biurze rady wnioski o odwołanie wiceprzewodniczącego swojego gremium Pawła Leszczyłowskiego (Koalicja Obywatelska). Do tego chcą też odwołać Damiana Siedleckiego (KO) z funkcji przewodniczącego komisji budżetu i infrastruktury. W obu przypadkach uzasadniane jest to przez autorów wniosków "utratą zaufania" do wskazanych samorządowców. Głosowania w tej sprawie odbędą się 24 września.

Nowym wiceprzewodniczącym ma zostać Wojciech Bartnik (Prawo i Sprawiedliwość), a przewodniczącym wspomnianej komisji Marek Kamaszyło (ORS). W planach radnych jest także powołanie nowej komisji - sportu, której szefować ma Kazimierz Karpienko (PiS).

Przypomnijmy, koalicja ugrupowania Jana Bronsia z PiS stała się następstwem głównie czerwcowych wydarzeń. Wówczas Robert Sarna (KO) został nowym przewodniczącym Rady Miasta Oleśnicy. Chwilę wcześniej z tej funkcji odwołano Aleksandra Chrzanowskiego z klubu J. Bronsia, co nie byłoby możliwe, gdyby nie głosy radnych Oleśnicy Razem i Koalicji Obywatelskiej.

W zeszłym miesiącu przywrócono poprzedniego przewodniczącego. Oleśnicki Ruch Samorządowy dzięki sojuszowi z Prawem i Sprawiedliwością (powiązanym do niedawna z Oleśnica Razem) odzyskał faktyczną większość głosów w radzie miasta.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (66)

Zbyszek 23.09 o 01:01

Brawo Janek w końcu wyczyść tą radę z tej holoty która dorwała się do koryta i przyszli do polityki po stołki i w charakterze własnego biznesu. Dobrze że pokazujesz im gdzie jest ich miejsce jeszcze trzeba mieszkańcom przedstawić gdzie pan wiceprzewodniczący ma etaty w spółkach utworzone przez kolegów z partii którzy zarządzają tymi spółkami.

Zgłoś
skiba19.09 o 10:39

Czy jeszcze kiedyś będzie w Oleśnicy jakaś Rada Miasta bo od jakiegoś czasu to jakaś tragikomedia bez wyrazu.

Zgłoś
Tylko Pytam18.09 o 23:50

A co na to Pan Sarna ? Były kandydat na Burmistrza Bierutowa, były prawie kierownik z MGK, były szef kancelarii ze Starostwa, były przewodniczący Rady Miasta, i tzw. "egzotyczny" koalicjant OR. Czy dalej szuka pracy, czy własna działalność wystarczy ?

Zgłoś
Precz z bronsiozaurem18.09 o 19:22

Baćka Bronś w każdej chwili poprosić Putina o pomoc.... Jeden dyktaor nie zostawi drugiego dyktatora w potrzebie .....

Zgłoś
. 18.09 o 13:11

Bronś i demokracja to się wyklucza. Razem z PiS doprowadza Radę Miasta do śmieszności

Zgłoś
kuria twoja mać18.09 o 10:57

Demokracja Kołacińskiego polegała na padaniu na kolana przed klerem i na rażącym naruszaniu prawa, o tym nie zapominaj @? On nie ma pojęcia o demokracji !

Zgłoś
sumienie17.09 o 23:23

To wszystko to są pierdoły, najważniejsze pytanie na dziś, czy radna Adamczyk już wie kto to był prof Przyłęcki, i drugie, czy Jan Bronś zapytał ją o zdanie w sprawie mariaźu z PiS? Diagnoza!!! Jeżeli w obu przypadkach odpowiedż jest negatywna , to radna powinna zrezygnowac z mandatu i sile 67 głosów.

Zgłoś
no czego17.09 o 21:34

I w ten sposób oleśnicki PiS rozp....la oleśnicką demokrację, trzeba dodać bezrozumnie, bo czego wymagać od Karpienki i Bartnika? Ich krótkowzroczność i pazerność poraża.

Zgłoś
?17.09 o 21:02

Ale się porobiło, zachciało się Sarnie, Siedleckiemu i Leszczyłowskiemu odrobiny demokracji w RM, no to ich dyktator szybko sprowadził na ziemię. Demokracji w Oleśnicy nie było, nie ma i nigdy nie będzie, oczywiście z wyjątkiem 4 lat kadencji Kołacińskiego, teraz widać to wyraźnie. Dlaczego? Bo Oleśniczanie do niej po prostu nie dorośli, oleśniczanie potrzebują bata który systematycznie będzie im uświadamiał , że są nikim. Panie Damianie, mógł pan nienawidzić PiS, prezesa i kogokolwiek pan chce, ale pomimo szorstkich zależności z Kołacińskim mogliście pomóc temu miastu wyjść ze smugi cienia, teraz już po ptakach. Widzi pan to?

Zgłoś
Delegat17.09 o 18:32

Radny Leszczylowski trochę wystraszony. Jego lider i wzór naśladowania radny Sarna idzie w odstawkę. Cóż ja teraz pocznę . Ja powiem jedno do zakładu i robić wlosy

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube