reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dziś będzie obchodzona 81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Aktualności17.09 o 07:21Komentarzy: 10
Urząd Miasta Oleśnicy zaprasza mieszkańców na miejskie obchody 81. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę.- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Oleśnicy do udziału w miejskich obchodach 81. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, które rozpoczną się w czwartek, 17 września o godz. 18 uroczystą Eucharystią, sprawowaną w Bazylice Mniejszej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Po Mszy św. (ok. godz. 19.00) druga część uroczystości pod pomnikiem Golgoty Wschodu. Wspólnie odśpiewamy Hymn Państwowy. Przewidziane są także okolicznościowe przemówienia, a delegacje złożą wieńce i kwiaty - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Caryca Agatka17.09 o 18:27

Wejściówki do odebrania w MOKiSie.....

Zgłoś
iGucio17.09 o 17:04

w latach 1970-tych oglądałem film w telewizji we Lwowie. Film pokazywał atak na Polskę przemarsz przez Lwów żołnierzy Polskich wziętych do niewoli następnie z okazji przyłączenia Zachodniej Ukrainy do Z.S.R.R przemówienie Pana Breżniewa .Po powrocie do Polski rozmawiałem z żołnierzami którzy byli wzięci do niewoli przez A.Cz. opowiadali jak cywile polewali naszych żołnierzy gorącą wodą i nieczystościami ze sławojek nieraz zastanawiam się ilu z tych polewających naszych żołnierzy jak im N.K.W.D. zaczęło dobierać do skóry uciekło do Polski i zamieszkało w Oleśnicy czy w pow.oleśnickim.

Zgłoś
NN17.09 o 13:58

Czy przygłupy z racami będą ?

Zgłoś
Edmund Kaleciński17.09 o 13:02

Już o tym pisałem. Ofiary września 1939 roku nie zasługują na to, by czcić ich pamięć w obiektach trzeciego (oprócz niemieckiego nazizmu i tzw. i stalinizmu) -, najokrutniejszego w historii ludzkości okupanta, kościoła katolickiego. I żebyście posługiwali się najpodlejszymi wyzwiskami wobec piszących prawdę, to nie zmieni prawdy...

Zgłoś
Jadek17.09 o 10:39

Trzaskowski juz narobił niech się pakuje i wypad z Polski. Pis rządzi i ma moc.

Zgłoś
Bezpaństwowiec 17.09 o 10:25

Agresja na wszystko była kto spalił niemiecką jeszcze Oleśnicę, ruskie wojsko pod banderą polska wersja. A teraz jak jest kto niszczy ten kraj od wewnątrz, rydzykopisiowskie sekty, pod banderą sawiecką. Znoszą ten naród i będzie może następny rozbiórka polski. A społeczeństwo godzi się na takie rozwiązanie rydzykopisiowskie.

Zgłoś
Pedro17.09 o 09:16

Przecież to my napadlismy na Sowietów. Jakie uroczystości? Trzaskowski przyjedzie i bedzie porządek w tej Olesnicy. W Warszawie juz zrobił i zyje sie lepiej.

Zgłoś
Diko17.09 o 09:15

Przeciez to my napisaliśmy na Sowietów. Jakie utoczystosci. Przyjedzie Trzaskowski i zrobi tu w Oleśnicy porządek tak jak u siebie w stolicy.

Zgłoś
.17.09 o 08:41

O tak tw " Anna " to szczególny łajdak, gnida jakich mało, sowiecki wyrobnik, szuja i łgarz.

Zgłoś
Oleśnica Pamięta17.09 o 07:52

Celem uroczystości będzie oddanie hołdu: ofiarom sowieckiej agresji 17 września 1939, i ?żołnierzom Polski Niepodległej, którzy podjęli walkę z dwoma okupantami?. Będzie też protestem przeciw ?tym, którzy palą świeczki na grobach gwałcicieli z Armii Czerwonej w imię fałszywego pojednania ;przeciw tym, którzy z sowieckich agentów i PRLowskich generałów i TW robią bohaterów rzekomo wolnej Polski?. Oleśniczanie w czasie uroczystości marszu potępią tych ?którzy wmawiają Polakom, że oddanie niepodległości na rzecz Unii Europejskiej jest wyrazem prawdziwej wolności tak jak kiedyś wmawiali, że służalczość wobec Związku Sowieckiego jest darem losu?. Będzie to protest przeciwko różnym "Czerwonym Semaforom" i Łajdakom - jak TW "Anna" i TW "Helmuta"!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube