Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Tak grały drużyny Akademii Piłkarskiej Oleśnica

Sport15.09 o 16:54Komentarzy:
Publikujemy relację Akademii Piłkarskiej Oleśnica z ostatnich spotkań młodych zawodników.

* * *

AP Oleśnica U15 23:0 GKS Polonia Trzebnica

Bramki: Kapica x10, Gorczyca x4, Dziaduś x4, Nędza x3, Grzeszczakowski, Bęben

W sobotnie przedpołudnie przy Brzozowej 8 wygrywamy pojedynek z GKS Polonia Trzebnica i umacniamy się na pozycji lidera. Należy nadmienić, że przeciwnik, niestety, ale cały mecz rozgrywał jednego zawodnika mniej.

* * *

SZEŚĆ PUNKTÓW MŁODZIKÓW!

AP Oleśnica U13 3:1 Olympic Wrocław
Bramki: Pyta, Bielak, Woś

Trzech meczy, dokładnie tyle potrzebowali podopieczni trenerów Michała Więckiewicza i Nikity Medvedieva, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. W sobotnie popołudnie drużyna WLM pojechała do Wrocławia, gdzie o punkty walczyli z Olympicem Wrocław.

Początek meczu był wyrównany, jednak z biegiem czasu Olympic zaczął dominować i stwarzać więcej okazji bramkowych. Jedna z takich akcji zakończyła się powodzeniem i w 9. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Marcjusza Bałaja. Strata bramki zadziałała motywująco na naszych zawodników.

Po odbiorze w środku pola do piłki dopadł Aleks Pyta, który na raty pokonał bramkarza gospodarzy i wyrównał wynik w 12. minucie. Do przerwy gra ciekawa i wyrównana, oba zespoły miały swoje szanse na bramkę. Daniel Rejak długo holował piłkę prawym skrzydłem, mijając przy okazji dwóch przeciwników, dobrze podał do środka, a Maks Woś celnym strzałem umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Euforia zawodników nie trwała długo, bowiem arbiter uznał, że nasz napastnik był na pozycji spalonej. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy spotkania.

Druga połowa również bardzo zacięta, gospodarze atakowali, jednak nasz blok defensywny był w dobrej formie. Jedna z akcji Olympicu zakończyła się bramką, sędzia odgwizdał jednak spalonego, dyskusje z arbitrem zakończył się 2-minutową karą dla zawodnika gospodarzy, a goście ruszyli do ataku. Szybka kontra, po której wywalczyliśmy rzut rożny. Do piłki podbiega Daniel Rejak, dobrze dośrodkowuje, zamieszanie w polu karnym, ostatecznie piłka trafiła pod nogi Oliwera Bielaka, który wbija piłkę do bramki przeciwników.

Kilka minut później ponownie przejmujemy piłkę w środku pola, wyprowadzamy kolejną kontrę. Piłka trafia do Maksa Wosia, "Zdzichu" decyduje się na indywidualną akcję, mija obrońcę i precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza, ustalając wynik spotkania na 3:1.

W tym meczu pokazaliśmy serce do gry i duże zaangażowanie, założenia taktyczne na ten mecz zakładały odbiór piłki w środku pola i grę z kontry, a nasi zawodnicy doskonale tą taktykę zrealizowali. Wszyscy zasługują na ogromne brawa, jesteśmy przekonani, że to zwycięstwo na długo zostanie w pamięci zawodników. Zagraliśmy w osłabieniu, brakowało kilku ważnych zawodników, w wyniku tego mieliśmy do dyspozycji tylko jednego rezerwowego. Konieczna była także zmiana ustawienia na 1-3-4-1. Mimo to zawodnicy poradzili sobie doskonale w starciu z drużyną rocznika 2008. Trzy punkty wracają z nami do Oleśnicy, a my wracamy do treningów i pracy przed kolejnym meczem.

To zwycięstwo dedykujemy wszystkim nieobecnym - Alanowi, Maćkowi i Maksowi, chłopaki wracajcie szybko do zdrowia i do zobaczenia na boisku!

* * *

AP II Oleśnica U13 8:4 AP II Syców
Skład: Gałka, Styczeń, Maleszka, Maruszczak, Lewandowski, Andrzejewski, Hreczuch M., Hreczuch G., Kaspryszyn, Heliński, Nucowska, Czaicki, Pabjan
Bramki: Hreczuch M. x2, Kaspryszyn x2, Czaicki, Styczeń, Hreczuch G., Andrzejewski

- Dobry mecz młodzików w lidze okręgowej. Tym razem nasi zawodnicy pokazali wielkie serce do walki. Pełne zaangażowanie drużyny przez cały mecz poskutkowało pierwszą wygraną w lidze. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników. Tym razem tremy nie było.Szybko wyszliśmy na prowadzenie 2:0 i mimo odrobienia strat przez przeciwników, dokładamy kolejne trafienia i zwyciężamy. Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Dziś każda osoba, która pojawił się na boisku zasługuje na pochwałę za wkład w końcowy sukces. Jestem pewien, że ciężka praca na treningach sprawi, że jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z dobrej gry tego zespołu - relacjonuje trener Bartosz Czarkowski