reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 30 września. Imieniny Honoriusza, Wery, Hieronima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Śmieci szpecą gminę Oleśnica. Mieszkańcy nie wiedzieli, że nikt nie zabierze gabarytów

Aktualności15.09 o 08:17Komentarzy: 48
Gmina Oleśnica ma problem z powodu zalegających śmieci. Wielu mieszkańców nie wiedziało, że po podwyżce opłat, z harmonogramu nagle zniknął odbiór wielkogabarytowych odpadów.Spalice, Cieśle i Gręboszyce borykają się z problemem wielkogabarytowych odpadów, pozostawionych przy prywatnych posesjach. Wielu mieszkańców nie wiedziało, że Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o. jeszcze w tym roku zaktualizowało harmonogram odbioru.

- Według harmonogramu, 10 września bieżącego roku odpady wielkogabarytowe miały być odebrane z miejscowości Cieśle obraz Spalice. Niestety, do dziś leżą i straszą. Po kontakcie z GPK okazało się, że w marcu br. został wydany drugi harmonogram, zakładający ze w tym roku gabaryty jednak odbierane już nie będą, o czym mieszkańcy nie zostali poinformowani - relacjonuje jeden z mieszkańców.Jak dodaje, otrzymał zapewnienie, że informacja miała znaleźć się w "Kurierze Gminy Oleśnica", wydawanym przez samorząd. Jednak według niego, pismo nie dotarło do wielu osób.

- Po rozmowie z Urzędem Gminy Oleśnica usłyszałem, że informacja była w Internecie, więc jest to moja wina że nie pobrałem nowego harmonogramu. Wszystko fajnie, ale codziennie każdy mieszkaniec gminy Oleśnica ma odwiedzać stronę internetową, na której niewiele się dzieje w celu otrzymania informacji? Zmiana harmonogramu w trakcie roku nie jest czymś, czego my mieszkańcy musimy się spodziewać, a jeżeli ma miejsce, to powinniśmy o tym fakcie zostać poinformowani. Na wsiach istnieją tablice ogłoszeń, na których rzekomo widniała taka informacja, ale niestety w tych tablicach wiszą stare nieaktualne informacje z roku 2019, a owej informacji brak - czytamy dalej w wiadomości.Co więcej, w lutym nadano do niego list z informacją o podwyżce opłat za śmieci. - Dlaczego nie można było tego harmonogramu załączyć w tym liście? Być może pracownicy gminy nie chcieli, żeby mieszkańcy zauważyli o konieczności płacenia więcej za mniej wywozów? - pyta. - Do tego wystawione gabaryty we wsi Spalice są piękną wizytówką dla osób wjeżdżających do Oleśnicy - podsumowuje.

Prośbę o ustosunkowanie się do problemu wysłaliśmy już do Urzędu Gminy Oleśnica oraz do Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o. o. Jeśli przedstawiciele tych jednostek zechcą się odnieść do sprawy, opublikujemy ich odpowiedzi.

AKTUALIZACJA, godz. 12:20

- GPK nie ustala harmonogramu odbioru odpadów na terenie gminy. A zmiana z lutego, jak pamiętam, nie była podyktowana podwyżką - oświadczył Jarosław Polański, prezes GPK.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (48)

Lol15.09 o 10:21

Wyrzucić na główną drogę

Zgłoś
Edi15.09 o 10:05

Anty PiS wszystko posprząta

Zgłoś
Jako 15.09 o 09:17

Tak samo jest w Ligocie polskiej mieli wywozić 11 grudnia a kiedy zadzwoniłem do nich to pani powiedziała że nie będą juz w tym roku wywozić tylko w przyszłym bo zmienił się charmonogram ich zasrany

Zgłoś
ale cyrk15.09 o 09:16

A kiedy odbierają gabaryty w Oleśnicy????? Też nie będą odbierać?tylko płacić mamy?

Zgłoś
Piotr15.09 o 09:05

Robią co chcą z ludźmi Bronś ma wszystko w tyłku zero odpowiedzialności

Zgłoś
Adas15.09 o 09:02

Myślę że się dogadają i odbiorą wystawione śmieci.

Zgłoś
wr15.09 o 08:43

jakie chamstwo, podwyżka kosmiczna a mniej wywozów co to ma być?!!!!

Zgłoś
Gminny watażka15.09 o 08:34

Pan Polanski zajęty był maceniem w samorządzie, a Pan Kasina imprezkami i ujeżdżaniem służbowego suva. Dajcie chłopom spokój

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube