reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 30 września. Imieniny Honoriusza, Wery, Hieronima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Śmieci szpecą gminę Oleśnica. Mieszkańcy nie wiedzieli, że nikt nie zabierze gabarytów

Aktualności15.09 o 08:17Komentarzy: 48
Gmina Oleśnica ma problem z powodu zalegających śmieci. Wielu mieszkańców nie wiedziało, że po podwyżce opłat, z harmonogramu nagle zniknął odbiór wielkogabarytowych odpadów.Spalice, Cieśle i Gręboszyce borykają się z problemem wielkogabarytowych odpadów, pozostawionych przy prywatnych posesjach. Wielu mieszkańców nie wiedziało, że Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o. jeszcze w tym roku zaktualizowało harmonogram odbioru.

- Według harmonogramu, 10 września bieżącego roku odpady wielkogabarytowe miały być odebrane z miejscowości Cieśle obraz Spalice. Niestety, do dziś leżą i straszą. Po kontakcie z GPK okazało się, że w marcu br. został wydany drugi harmonogram, zakładający ze w tym roku gabaryty jednak odbierane już nie będą, o czym mieszkańcy nie zostali poinformowani - relacjonuje jeden z mieszkańców.Jak dodaje, otrzymał zapewnienie, że informacja miała znaleźć się w "Kurierze Gminy Oleśnica", wydawanym przez samorząd. Jednak według niego, pismo nie dotarło do wielu osób.

- Po rozmowie z Urzędem Gminy Oleśnica usłyszałem, że informacja była w Internecie, więc jest to moja wina że nie pobrałem nowego harmonogramu. Wszystko fajnie, ale codziennie każdy mieszkaniec gminy Oleśnica ma odwiedzać stronę internetową, na której niewiele się dzieje w celu otrzymania informacji? Zmiana harmonogramu w trakcie roku nie jest czymś, czego my mieszkańcy musimy się spodziewać, a jeżeli ma miejsce, to powinniśmy o tym fakcie zostać poinformowani. Na wsiach istnieją tablice ogłoszeń, na których rzekomo widniała taka informacja, ale niestety w tych tablicach wiszą stare nieaktualne informacje z roku 2019, a owej informacji brak - czytamy dalej w wiadomości.Co więcej, w lutym nadano do niego list z informacją o podwyżce opłat za śmieci. - Dlaczego nie można było tego harmonogramu załączyć w tym liście? Być może pracownicy gminy nie chcieli, żeby mieszkańcy zauważyli o konieczności płacenia więcej za mniej wywozów? - pyta. - Do tego wystawione gabaryty we wsi Spalice są piękną wizytówką dla osób wjeżdżających do Oleśnicy - podsumowuje.

Prośbę o ustosunkowanie się do problemu wysłaliśmy już do Urzędu Gminy Oleśnica oraz do Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o. o. Jeśli przedstawiciele tych jednostek zechcą się odnieść do sprawy, opublikujemy ich odpowiedzi.

AKTUALIZACJA, godz. 12:20

- GPK nie ustala harmonogramu odbioru odpadów na terenie gminy. A zmiana z lutego, jak pamiętam, nie była podyktowana podwyżką - oświadczył Jarosław Polański, prezes GPK.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (48)

mieszkaniec16.09 o 13:50

I nie wywiozą wielkogabarytowych - takie info właśnie otrzymałem SMS z centrum powiadamiania.

Zgłoś
ryś16.09 o 10:45

Niedługo te śmieci wylądują w lasach

Zgłoś
Mieszko I16.09 o 08:02

Pani Aleksandro, na harmonogramie jest informacja na temat PSZOK. Problem polega na tym że aby wywieść takie gabaryty trzeba mieć do tego transport. Jeżeli jako mieszkaniec gminy czekam ponad pół roku na wywóz gabarytów i płace za to nie małe pieniądze, to dlaczego teraz mam wynajmować firmę, która to wywiezie ?

Zgłoś
Samorządowiec16.09 o 07:32

Wycieczka w dobie wirusa, kto odpowiedzialny myśli i planuje coś takiego. Obsługa interesantów jeszcze nie tak dawno odbywała się za pomocy skrzynki pocztowej, żeby chronić pracowników, a teraz dosłownie kilka tygodni po wycieczka. Czy to jest właściwe, odpowiedzialne

Zgłoś
116.09 o 06:58

Jestem zainteresowany wycieczką

Zgłoś
Mieszkaniec 16.09 o 06:44

Wójt i jego pracownicy zamiast myśleć o porządku w gminie myślą o wycieczkach. Wyjazd sołtysów i radnych za nasze pieniądze, na 2 dni do hotelu. Pomyślcie ile to będzie kosztowało. Właśnie trwają przygotowania. Radni i doltysi już się zgodzili. A co z odpadami i innymi sprawami dla mieszkańców. Panie redaktorze gdy że starostwa pojechała wycieczka pisał Pan o tym, może warto zapytać Pana wójta o wycieczki za gminne pieniądze radnych. A kolejna szykuj się wielkimi krokami

Zgłoś
Pani Aleksandra 15.09 o 22:59

Dlaczego w artykule nie ma tak istotnej informacji jak ta, że odpady wielkogabarytowe można wywozic do smolnej od pon do pt? Że nie ma ku temu ograniczeń? Sołtys Spalic wychodzi na przeciw problemowi. Reszta nie może?

Zgłoś
Xxx15.09 o 21:50

Ustalic nowy termin na miesiąc pażdzierjik I po srawie

Zgłoś
Iio15.09 o 21:14

Ja tez wystawiłem w Olesnicy i nie zabrali. Menele rozniesli ale nie wszystko. Co jest grane?

Zgłoś
Kosztorysant15.09 o 20:39

Polański to ten reżyser?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube