reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Śmieci szpecą gminę Oleśnica. Mieszkańcy nie wiedzieli, że nikt nie zabierze gabarytów

Aktualności15.09 o 08:17Komentarzy: 48
Gmina Oleśnica ma problem z powodu zalegających śmieci. Wielu mieszkańców nie wiedziało, że po podwyżce opłat, z harmonogramu nagle zniknął odbiór wielkogabarytowych odpadów.Spalice, Cieśle i Gręboszyce borykają się z problemem wielkogabarytowych odpadów, pozostawionych przy prywatnych posesjach. Wielu mieszkańców nie wiedziało, że Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o. jeszcze w tym roku zaktualizowało harmonogram odbioru.

- Według harmonogramu, 10 września bieżącego roku odpady wielkogabarytowe miały być odebrane z miejscowości Cieśle obraz Spalice. Niestety, do dziś leżą i straszą. Po kontakcie z GPK okazało się, że w marcu br. został wydany drugi harmonogram, zakładający ze w tym roku gabaryty jednak odbierane już nie będą, o czym mieszkańcy nie zostali poinformowani - relacjonuje jeden z mieszkańców.Jak dodaje, otrzymał zapewnienie, że informacja miała znaleźć się w "Kurierze Gminy Oleśnica", wydawanym przez samorząd. Jednak według niego, pismo nie dotarło do wielu osób.

- Po rozmowie z Urzędem Gminy Oleśnica usłyszałem, że informacja była w Internecie, więc jest to moja wina że nie pobrałem nowego harmonogramu. Wszystko fajnie, ale codziennie każdy mieszkaniec gminy Oleśnica ma odwiedzać stronę internetową, na której niewiele się dzieje w celu otrzymania informacji? Zmiana harmonogramu w trakcie roku nie jest czymś, czego my mieszkańcy musimy się spodziewać, a jeżeli ma miejsce, to powinniśmy o tym fakcie zostać poinformowani. Na wsiach istnieją tablice ogłoszeń, na których rzekomo widniała taka informacja, ale niestety w tych tablicach wiszą stare nieaktualne informacje z roku 2019, a owej informacji brak - czytamy dalej w wiadomości.Co więcej, w lutym nadano do niego list z informacją o podwyżce opłat za śmieci. - Dlaczego nie można było tego harmonogramu załączyć w tym liście? Być może pracownicy gminy nie chcieli, żeby mieszkańcy zauważyli o konieczności płacenia więcej za mniej wywozów? - pyta. - Do tego wystawione gabaryty we wsi Spalice są piękną wizytówką dla osób wjeżdżających do Oleśnicy - podsumowuje.

Prośbę o ustosunkowanie się do problemu wysłaliśmy już do Urzędu Gminy Oleśnica oraz do Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o. o. Jeśli przedstawiciele tych jednostek zechcą się odnieść do sprawy, opublikujemy ich odpowiedzi.

AKTUALIZACJA, godz. 12:20

- GPK nie ustala harmonogramu odbioru odpadów na terenie gminy. A zmiana z lutego, jak pamiętam, nie była podyktowana podwyżką - oświadczył Jarosław Polański, prezes GPK.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (48)

Cieśle 18.09 o 16:23

Remont Gminy był to kasy nima na wywóz śmieci

Zgłoś
Mieszkaniec Cieśli17.09 o 08:49

Niestety w Cieślach gabaryty nadal stoją

Zgłoś
117.09 o 06:30

Artykuł zadziałał wszystko. Zabrali

Zgłoś
Babcia Ewa16.09 o 22:36

Na przyszły raz jak nie odbiorą śmierci,to wyłożę wszystko na ulicę,

Zgłoś
wsiok16.09 o 22:25

juz odebrali wsystko

Zgłoś
Piotrek 16.09 o 19:24

Prezes gpk i jego pseldo ekipa, śmiechu warte powinni to zamknąć zero organizacji.!

Zgłoś
Sołtys Goryl Wielki16.09 o 14:49

W Ligocie mieszkają same alkusy to szkła jest więcej niż we Wrocławiu

Zgłoś
Pe16.09 o 14:26

Skoro nie zabiorą odpadów wielkogabarytowych a zmiana wprowadzona była po podwyżkach to nie zrealizowano obowiązku wynikającego z harmonogramu. Mieszkańcom należy się zwrot części opłaty za odbiór odpadów bo nie dopełniono w pełni warunków wynikających z harmonogramu. Może od rocznej sumy opłat należy odjąć opłatę za jedną zbiórkę. Nam jako mieszkańcom żaden urzędnik nie podarował by kary odsetek za zaległości w opłacie. A Pan prezes jak zwykle nic nie wie.

Zgłoś
spaliczanin16.09 o 14:20

ciekawie to wygląda

Zgłoś
xoxo16.09 o 13:55

u nas w Ligocie to od 2 miesięcy problem żeby szkło zabrać z kubła! (drugiego kubła zakupionego prywatnie bo przecież te worki na szkło to jakieś nieporozumienie)

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube