Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Znakomite wyniki twardogórskich lekkoatletów. Złoto dla Jarosława Andrzejczaka

Sport14.09 o 09:13Komentarzy:
Twardogórscy lekkoatleci bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Juniorów U 20 w Radomiu.

Po brązowym medalu zdobytym przez Adrianę Gąsior w biegu na 100 m w sobotę, bardzo udany start zaliczyła Julia Fajkowska. Trzy razy poprawiając swoją życiówkę w rzucie młotem, ostatecznie zajęła 9. miejsce z wynikiem 42,22 m.

Kolejnym zawodnikiem, który odniósł sukces, został Jarosław Andrzejczak. Podczas sobotnich eliminacji już pierwszym rzutem uzyskał kwalifikacje do finału. W niedzielnym finale nie było tak łatwo. Choć należał do grona kandydatów do medalu, to miał naprawdę trudnych przeciwników, z których najgroźniejszym był Gracjan Kozak - brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów i obrońca tego tytułu sprzed roku.

Od pierwszej próby to właśnie Gracjan objął prowadzenia, a Jarek z rzutami na poziomie 52 metry zajmował trzecią pozycję. W szóstej - ostatniej kolejce - 18-letni zawodnik z Twardogóry wykonał fenomenalny rzut na odległość 57,35 m, który jest jego nowym rekordem życiowym, a dzięki któremu zdobył złoty medal.

- Zarówno Julia, jak i Jarek to wychowankowie trenera Waldemara Czajkowskiego, którzy obecnie kontynuują szkolenie w Szkołach Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu i Warszawie.
Dzięki wynikom wymienionej trójki klub zajął bardzo wysokie 14. miejsce w klasyfikacji medalowej i 40 w punktowej