reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Co z maseczkami w szkołach? Wydział oświaty powiatu wydał zalecenia

Aktualności14.09 o 07:25Komentarzy: 6
Trwa walka z epidemią koronawirusa. Starostwo poinformowało, kiedy uczniowie w powiatowych szkołach są zobowiązani do noszenia maseczek lub przyłbic.Uczniowie w trakcie zajęć nie muszą nosić maseczek w związku z panującą epidemią koronawirusa, ale nadal obowiązuje szereg ograniczeń. Do szkół mogą przychodzić tylko zdrowi uczniowie, a dodatkowo do środka wchodzą tylko oni wraz z personelem. Wprowadzono m.in. dezynfekcję rąk oraz przewietrzanie sal.

- Oprócz obligatoryjnych wytycznych i ograniczeń, ustaliliśmy z dyrektorami, że wprowadzamy obowiązek noszenia maseczek bądź przyłbic we wszystkich częściach wspólnych, czyli głównie na korytarzach - poinformowała Małgorzata Iwańska, naczelnik wydziału oświaty w starostwie. Wytyczne dotyczą wszystkich placówek prowadzonych przez powiat oleśnicki.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

Prawda15.09 o 07:34

To co się dzieje w szkołach spowoduje w niedługim czasie potężne ogniska. Średnio 1 uczeń na klasę nosi maseczkę. Dzieci, które są chore i tak rodzice przysyłają do szkoły. Skąd nauczyciel ma wiedzieć na co chore jest dziecko? Nikt im testów nie robi. Jak są odsyłane do domu to wracają na następny dzień.Dopiero jak pozarazają starszych będzie dym.

Zgłoś
Obywatel14.09 o 16:04

Przepełnione szkoły, cóż, nie ma gimnazjów. Teraz jest lepiej.

Zgłoś
Obywatel14.09 o 09:51

Wytyczne wytyczne i nic więcej. A jak dzieci mają jeść śniadanie czy ktoś się zastanawia jak na przerwach maseczki. A kto tak naprawdę sprawdził czy szkoły przestrzegają tych zasad może podstawowe a jak jest w ponadpodstawowych. Jak wietrzyć klasy jak np w niektórych szkołach uczniowie siedzą w klasach na przerwie bo na korytarzu nie ma miejsca i nie wolno otworzyć okna na oścież bo przepisy bezpieczeństwa tego zabraniają. Takich przykładów mnożył by więcej jednym słowem absurd goni absurd i nikt tak naprawdę tego nie sprawdza. Zwalono wszystko na dyrektorów i niech robią co chcą.

Zgłoś
Grrttttttt14.09 o 09:36

Niech ten chory rząd da lepiej urzędom i szkołom pieniądze na zabezpieczenia przed epidemia a nie wydaje nakazy i zakazy

Zgłoś
Jolka14.09 o 08:11

Bo rząd jest od rządzenia a ciemny naród od wykonywania poleceń :):):)

Zgłoś
Zenada14.09 o 07:41

Dlaczego rząd nie nosi,tylko nam nakazuje!?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube