reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wywiad z przedstawicielem fundacji: zdjęcia są drastyczne, ponieważ aborcja taka jest

Aktualności13.09 o 08:20Komentarzy: 118
Antyaborcyjne akcje fundacji "Pro - prawo do życia" budzą skrajne emocje wśród oleśniczan. Portal MojaOlesnica.pl przeprowadził wywiad z Janem Bothem, przedstawicielem organizacji.


Jan Both (po prawej) odpowiadał na pytania portalu MojaOlesnica.pl

Piotr Paszkowski, MojaOlesnica.pl: Do tej pory na terenie Oleśnicy fundacja "Pro-Prawo do Życia" zorganizowała m.in. akcje billboardowe, pikiety pod szpitalem, przejazdy ciężarówki oraz polonez będący pewnego rodzaju słupem ogłoszeniowym z hasłami przeciwko aborcji. Jakie są planowane kolejne działania?

Jan Both, fundacja "Pro - prawo do życia": Wszystkie wyżej wymienione akcje fundacji będą kontynuowane tak długo jak będzie to potrzebne, to znaczy do zakończenia wykonywania aborcji w oleśnickim szpitalu. Polonez antyaborcyjny również stanie niedługo ponownie przed placówką. O ewentualnych nowych inicjatywach będziemy informować na bieżąco.

Wielu oleśniczan zawraca uwagę na drastyczność zdjęć przedstawiających martwe płody, co powoduje skrajne emocje. Czy nie uważacie Państwo, że - jak słyszymy od nich - to przesada, niezależnie od prezentowanych poglądów?

To prawda, zdjęcia są drastyczne, ponieważ aborcja taka jest. Zdjęcie na plakacie przedstawia dziecko zabite w 22. tygodniu ciąży. W oleśnickim szpitalu wykonuje się aborcje nawet na dzieciach w 24 tygodniu ciąży. Zdarza się, że dzieci w tym wieku przeżywają aborcję. Było tak między innymi w szpitalach w Warszawie i we Wrocławiu. Łącznie w Oleśnicy wykonano od 2016 roku 101 tzw. aborcji eugenicznych (czyli z powodu stwierdzenia lub podejrzenia choroby albo niepełnosprawności). Są to oficjalne dane, które fundacja uzyskała od dyrekcji szpitala poprzez dostęp do informacji publicznej.

Z jakimi reakcjami oleśniczan się Państwo bezpośrednio lub pośrednio spotykacie w trakcie prowadzonych różnych akcji?

Spotykamy się z różnymi reakcjami: od wyrazów poparcia do wulgarnych ataków. Jest to normalne w naszej działalności. Na żywo reakcje mieszkańców są o wiele spokojniejsze niż w internecie, tam hejterzy czują się pewniej.

Czy widać wolę rządzących, aby zmienić prawo w kierunku zaostrzenia lub całkowitego zabronienia aborcji, czego się Państwo domagacie?

Słowo zaostrzenie jest błędne, ponieważ to prawo, które pozwala na zabijanie dzieci jest ostre i wymaga złagodzenia. Oczywiście liczymy na to, że posłowie w końcu spełnią swoje obietnice sprzed wyborów i zakażą wykonywania aborcji. Niezależnie od tego, czy taka wola istnieje, będziemy domagać się prawa do życia dla każdego dziecka.

Aborcja to niewątpliwie temat trudny. Poprosiłem czytelników o pytania skierowane w stronę Państwa fundacji. Jedno z nich brzmi: "czy ktoś z Państwa poświęcił chociaż kilka dni nad opieką dziecka głęboko upośledzonego?"

Już w starożytnej Sparcie istniała praktyka zabijania chorych czy upośledzonych dzieci, np. poprzez zrzucanie ich ze skały. Później eksterminowanie takich ludzi praktykowali Niemcy w czasie II wojny światowej, w ramach akcji T4. Uważamy, że takie praktyki są zbrodnicze, a trud opieki nad takim dzieckiem nie usprawiedliwia jego zabijania.

Kolejne pytanie, które otrzymałem: "czy ktoś rozmawiał z kobietą, która ma urodzić dziecko poczęte z gwałtu?"

W szpitalu w Oleśnicy nie wykonano ani jednej aborcji z powodu gwałtu lub innego tzw. czynu zabronionego. Wszystkie przeprowadzono z powodu choroby lub niepełnosprawności nienarodzonego dziecka. Natomiast są świadectwa kobiet, które żałują dokonania aborcji po gwałcie, m.in. Holenderki Irene van der Wende, która opisuje ją jako kolejną traumę po gwałcie. Jest także wiele historii dorosłych już ludzi, którzy dowiedzieli się, że zostali poczęci w wyniku gwałtu i są wdzięczni swoim matkom, za to, że ich nie zabiły.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (118)

z-k15.09 o 22:32

a co trzeba miec w głowie żeby tak pisać ? wrażliwcy się znależli . aborcja to morderstwo

Zgłoś
tak jest15.09 o 11:28

niech sobie ten "pan przedstawiciel" w sypialni powiesi ten "obrazek" jak mu się tak bardzo podoba, a najlepiej niech zaprzestanie obwozić się gruchotem po mieście i denerwować normalnych ludzi!!!!!!!! stanie pod szpitalem gdzie przebywają ludzie chorzy???!!! no tego to nawet skomentować się nie da !!!!!!!co trzeba mieć w głowie żeby się tak wygłupiać!!!!!!!!

Zgłoś
Van Helsing14.09 o 23:57

Wywiad z wampirem !

Zgłoś
Tomek14.09 o 15:26

Perturabo to stary komuch, Perturabo to stary komuch, Perturabo to stary komuch...

Zgłoś
Perturabo14.09 o 15:11

No ja wszedłem na stronę IPN i wpisałem w wyszukiwarce; szumowina Oleśnica i wyszło mi tylko twoje nazwisko i mimo iż nick masz niecelny to już wiemy, że to ty :)

Zgłoś
.14.09 o 14:42

W czym problem, wchodzisz na stronę IPN wpisujesz nazwisko i wychodzi kto jest tą szumowiną. Perdupa to nie nazwisko tylko celny nick, więc już wiemy ,że nie o niego chodzi.

Zgłoś
Straszny film 414.09 o 14:15

Oszołomstwo znowu wylazło straszyć dzieci.

Zgłoś
Perturabo14.09 o 13:59

Noo tak mniej więcej od pierwszego zlecenia XD

Zgłoś
xd14.09 o 13:57

taaa, kiedy zwykły konfident myśli, że jest jamesem bondem :D

Zgłoś
Perturabo14.09 o 13:22

Nie mogę ci powiedzieć bo musiałbym cię potem zlikwidować XD

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube