Dziś jest środa, 30 września. Imieniny Honoriusza, Wery, Hieronima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pogoń Oleśnica cieszy się z czwartej wygranej z rzędu!

Sport8.09 o 09:28Komentarzy: 18
Publikujemy relację Pogoni Oleśnica z niedzielnego, wyjazdowego meczu z Parasolem Wrocław. Goście wygrali 2:0.

* * *

Czwarta wygrana z rzędu!

W niedzielne przedpołudnie Pogoń zmierzyła się we Wrocławiu z Parasolem. Po golach Hałapacza i Kotwy 3 punkty pojechały do Oleśnicy!

Większość zawodników Pogoni mogła mieć w pamięci poprzednie trudne spotkania na tym terenie. Przed meczem było wiadomo, że im później zdobędziemy bramkę tym może być trudniej o wywalczenie kompletu punktów. Na pierwszego gola czekaliśmy prawie 25 minut. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kacpra Korcika i zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Michał Hałapacz i pokonał Marcina Szaro. To była jedyna bramkowa sytuacja podczas pierwszych 45. minut i oleśniczanie schodzili do szatni z minimalnym prowadzeniem.

Po przerwie trener Jurasik od razu desygnował do gry Piotra Kotwę, a potem sukcesywnie wpuszczał kolejnych rezerwowych. Pogoń jednak długo nie mogła zdobyć drugiego gola, który dałby więcej bezpieczeństwa i spokoju w jej szeregach. Ostatecznie przełamać opór gospodarzy udaje się dopiero w 81. minucie po akcji Szczypkowskiego z Kotwą, gdzie ten drugi w sytuacji sam na sam podwyższył wynik! Stało się jasne, że MKS zanotuje czwarte zwycięstwo z rzędu i pozostanie liderem rozgrywek.

Odpuszczać nie zamierza Barycz Sułów, która wygrała 4:2 z Galakticos Solna i pozostaje punkt za zawodnikami z Oleśnicy. Rytm łapie też WKS Wierzbice, który pokonał 3:1 inną drużynę z czołówki tabeli czyli Orła Pawłowice. Ekipa z Wierzbic w środę będzie nadrabiać zaległości rozgrywając mecz ze Strzelinianką, która pozostaje wciąż bez punktów, bo w tej kolejce pauzowała. Jeśli WKS wygra wskoczy na trzecie miejsce i wyprzedzi Burzę Godzieszowa, która rozbiła 7:0 Kolektyw Radwanice.

Jako niespodziankę trzeba traktować porażkę Polonii Środa Śląska z Zachodem Sobótka 1:2. Status, jedynej oprócz Pogoni, niepokonanej drużyny stracił Zenit, przegrywając z Zachodem Sobótka 2:3. Do szerokiej czołówki nieśmiało puka Odra Malczyce, która w meczu z Wiwą wygrała aż 5:1. A nasz rywal sprzed tygodnia czyli Orzeł Marszowice wygrał 3:0 z Energetykiem Siechnice, który w 7. meczach nie zdobył choćby punktu. Mecz Czarnych Jelcz-Laskowice z GKS-em Kobierzyce został przerwany przy stanie 2:2 z powodu ulewy.

PARASOL WROCŁAW 0:2(0:1) POGOŃ OLEŚNICA

POGOŃ: Bralewski - Karga (68’ Uznański), Łada, Siódmiak, Korcik (85’ Drosiński), Balcerzak, Hałapacz (83’ Jasiński), Szczypkowski (85’ Świerczyński), Strójwąs, Jendryca (78’ A.Ciszewski), Miodek(46’ Kotwa)

PARASOL: Szaro - Lis(46’ Sobczak), Bielecki, Dola, Pylypenko (68’ Gieranin), Dudziak(46’ Król), Cyrkiel(87’ Adamek), Kraśnianka, Solarek, Dulik(80’ Sandulski), Warchoł(70’ Wojczal)

Bramki: Hałapacz 24’, Kotwa 81’

Żółte kartki: Dudziak 24’ Pylypenko 37’, Król 68’, Cyrkiel 69’ - Miodek 44’, Korcik 77’, Świerczyński 90’+2

źródło: Pogoń Oleśnica