reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 30 września. Imieniny Honoriusza, Wery, Hieronima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Narodowe Czytanie. Balladyna w oleśnickiej Siódemce

Kultura5.09 o 07:25Komentarzy:
W Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy odbyło się Narodowe Czytanie "Balladyny".* * *

Uczniowie Siódemki 4 września roku włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku, które odbywa się corocznie w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury i remizach strażackich.

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w klasach szkolnych i na korytarzu przy zachowaniu bezpiecznej odległości miedzy uczestnikami. Podczas spotkań nauczyciele podzielili się z uczestnikami wiedzą na temat genezy dramatu, najciekawszych wątków oraz bohaterów „Balladyny". Wysłuchaliśmy recytacji najciekawszych fragmentów utworu w wykonaniu polskich aktorów. Przeczytaliśmy fragmenty dramatu, scenariusz teatralny Balladyny.Przygotowana została również prezentacja multimedialna związana z autorem i jego twórczością. Każdy, kto przyniósł ze sobą egzemplarz dramatu, mógł opieczętować swoją książkę okolicznościową pieczęcią upamiętniającą tegoroczną edycję Narodowego Czytania, ufundowaną przez Kancelarię Prezydenta RP dla oficjalnych organizatorów akcji
 
Uczniowie klas starszych korzystali z quizów o Balladynie i Juliuszu Słowackim, które przygotowali dla nich nauczyciele języka polskiego na platformie KAHOOT! oraz Quizizz.
 
Jak się okazało, akcja szkolna udała się znakomicie. Nie tylko nauczyciele, ale również sami uczniowie chętnie czytali fragmenty książki i to nie tylko w klasach, ale również na boisku szkolnym!
 
Oby literatura zawsze cieszyła się takim zainteresowaniem!

SP 7 w Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube