reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Samobójstwo 26-latka z Dobroszyc. Jego ciało znalazła matka

Aktualności12.08 o 00:07Komentarzy:
Rodzinna tragedia w Dobroszycach. Samobójstwo popełnił 26-letni mężczyzna, a jego ciało znalazła matka. Policja wyjaśnia okoliczności tej sprawy. Co robić w przypadkach kryzysu psychicznego i gdzie szukać pomocy?W zeszłą niedzielę mieszkanka Dobroszyc dokonała makabrycznego odkrycia. Na terenie posesji znajdowały się zwłoki jej 26-letniego syna. - Powiesił się na podwórku - mówią nam okoliczni mieszkańcy.

Policja potwierdza, że młody mężczyzna zmarł w wyniku samobójstwa. - Wykluczono udział osób trzecich, jednak zgodnie z procedurą, ciało zostało skierowane na sekcję. Motywu nie znamy - mówi portalowi MojaOlesnica.pl mł. asp. Izabela Michalska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Nie potwierdza natomiast pogłoskom, jakoby wcześniej miał uczestniczyć w czyimkolwiek uszkodzeniu ciała. Formalnie policja nie dostała żadnego zgłoszenia o takiej treści. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Z naszych informacji wynika, że zmarły mógł mieć poważne problemy osobiste. Jak mówiła nam w zeszłorocznym wywiadzie psycholog Mirela Batog, w niektórych przypadkach można zauważyć, że z daną osobą dzieje się coś złego.

- Sygnały alarmowe, które powinny zaniepokoić bliskich to przede wszystkim zmiany zachowania, obniżenie nastroju, utrata zainteresowań i znajomości, wypowiadanie treści typu "nie powinienem się urodzić", "to wszystko przeze mnie", "niedługo to wszystko się skończy", "wkrótce to nie będzie mnie martwić" - również w mediach społecznościowych - mówiła.

- Krótko przed podjęciem zamachu samobójczego może pojawić się większa aktywność, nagła poprawa nastroju, rozdawanie swoich rzeczy, telefony do znajomych, zrobienie porządku w domu, wyprowadzenie psa na spacer, albo wręcz przeciwnie - jakaś gwałtowna kłótnia, awantura, zniszczenie czegoś, zerwanie z partnerem - dodała.

Przypominamy, że telefon zaufania dla dzieci i młodzieży to 116 111 (czynny codziennie od 12:00 do 02:00) lub ogólny - 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne). Dostępny jest też całodobowy numer dla osób będących w kryzysie psychicznym - 800 70 222.

op

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube