reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dziesiąty rajd rowerowy po gminie Twardogóra i festyn w Bukowince [ZDJĘCIA]

Sport10.08 o 15:10Komentarzy:
Za nami dziesiąty rajd rowerowy po gminie Twardogóra. Publikujemy relację organizatorów!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia* * *

Po raz 10. przy wspólnej organizacji sołectwa w Bukowince oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji 8 sierpnia odbył się rajd rowerowy połączony z festynem w miejscowości Bukowinka. W bardzo upalny, sobotni dzień na starcie imprezy stanęło blisko 90. uczestników. Każdy miał do wyboru jedną z dwóch tras. Dłuższa biegła przez miejscowości: Twardogóra – Goszcz – Domasławice – Łazisko – Nowa Wieś – Olszówka – Twardogóra – Leśne Domy – Grabowno Wielkie – Bukowinka.

Na jej starcie (około 35 km) stanęło przeszło 30-i osób, natomiast na krótszej (około 23 km), która biegła przez Goszcz – Trzy Chałupy – Olszówka i dalej podobnie, jak dłuższa - 54 osoby. Przedział wieku rowerzystów był od kilku do przeszło 70 lat.

Najmłodsi jechali wspólnie z rodzicami w fotelikach. Wszyscy mieli przerwę w Olszówce, gdzie każdy przejeżdżający został schłodzony przygotowaną przez strażaków kurtynę wodną. Na krótkim postoju przygotowano zimną pitną wodę i poczęstunek z arbuza.

W dalszą drogę rowerzyści wyruszali z nowymi siłami i uśmiechem na twarzy. Już na tym etapie można było usłyszeć, że w gminie są wspaniałe trasy i drogi, którymi można zobaczyć wiele ciekawych miejsc, miejscowości i podziwiać przyrodę. Na metę placu zabaw przy boisku w Bukowince, uczestnicy dojeżdżali w rozproszonych grupach, bez większych problemów i choć widać było zmęczenie, to wszystkim towarzyszyło zadowolenie z pokonania trasy. Na miejscu dla wszystkich uczestników czekał przygotowany przez sołectwo poczęstunek, a najmłodsi bawili się korzystając z malowanek, gier, zabaw oraz dmuchańca.

Wspólną sportową zabawę podsumowali burmistrz Paweł Czuliński, który czynnie brał udział w pokonaniu całej trasy wraz sołtysem – Henrykiem Górkowym.

Ogromne podziękowania należą się czuwającym nad bezpieczeństwem na trasie Policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Oleśnicy oraz Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Twardogórze, Goszczu, Domasławicach i Grabownie Wielkim.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

GOSiR w Twardogórze

* * *

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube