reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Uczniowie z podejrzeniem COVID-19 będą odsyłani do specjalnych pomieszczeń?

Aktualności10.08 o 14:26Komentarzy: 28
Minister edukacji Dariusz Piontkowski zdradził, jak od września będzie wyglądać nauka w polskich szkołach.


źródło: MEN

Dariusz Piontkowski był gościem "Rozmowy dnia" w Pierwszym Programie Polskiego Radia. Tematem rozmowy był zbliżający się powrót polskich uczniów do szkół i związane z tym wytyczne. Minister edukacji przekonywał, że większość polskich szkół jest gotowa na powrót do tradycyjnego modelu lekcji.

Piontkowski odniósł się także do pytań o obowiązek noszenia maseczki lub przyłbicy przez uczniów i pracowników szkół. - Nie przewidujemy konieczności używania maseczek i przyłbic, ale oczywiście, jeśli ktoś będzie chciał je nosić, nie będziemy mieć nic przeciwko - stwierdził.

Gość "Rozmowy dnia" mówił również o sposobie reagowania w przypadku stwierdzenia u ucznia lub pracownika objawów choroby. - Chore dzieci i pracownicy nie powinni przychodzić do szkoły. Jeśli dziecko będzie chore i będzie podejrzenie zakażenia, to informujemy sanepid. Taką osobę należy przebadać i odesłać do szpitala lub na kwarantannie - tłumaczył szef resortu edukacji.

Dariusz Piontkowski mówił także o obowiązku zorganizowania pomieszczeń izolacyjnych w szkołach. Osoby podejrzane o bycie zakażonymi mają w takich pomieszczeniach oczekiwać na przybycie odpowiednich służb.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (28)

Ona12.08 o 22:32

Pani Ado, z Pani wypowiedzi bije ogromna nienawiść do szkoly, zdobywania wiedzy i ludzi próbujących przekazać ją innym. Wniosek: Pani nie posiada/ła przysłowiowego "pędu do nauki", dlatego prawdopodobnie nie posiada jakiegoś szczególnie dobrego wykształcenia, co skutkuje byle jaka pracą i nędznym zarobkiem + wielką zawiścią do tych, którym powodzi się lepiej w życiu. Przemawia przez Panią zazdrość, a zazdrość to pierwsza oznaka sukcesu "wroga". Zanim wyleje Pani na mnie publicznie swoje "pomyje" za mój komentarz... Proszę bardzo, jestem ponad tym wszystkim i nie dam się sprowokować. Dobrej nocy życzę ;-)

Zgłoś
A.11.08 o 18:13

Do . dzisiaj o 08:12,a to nauczyciele wymyślili lekcje online czy Rząd ? Może te skargi skieruje pan,pani w innym kierunku . Nauczyciele tez tracą czas i swój internet oraz sprzęt ...proszę pisać do Ministra Edukacji ,a nie oskarżać nauczycieli w mediach ...

Zgłoś
ryś11.08 o 14:53

Ada gwiazdo Ostrowskiej,klienci czekają

Zgłoś
Onan11.08 o 09:52

Kącików cichej masturbacji.

Zgłoś
. 11.08 o 08:12

Rodzice pamiętajcie od was wymagają w pracy różnego rodzaju norm to dlaczego my rodzice mamy nie wymagać od tych nauczycieli jak nie strajki to jakieś chore nauczanie online gdzie jest jasne napisany w której ustawie ze mamy mieć internet na potrzeby szkoły że mamy uczyć sami chodź nie mamy wykształcenia pedagogicznego musimy być rozczeniowi i wymagać od tych ludzi bo Za to im płacą i to nie mało oczywiście w przeliczeniu na godziny w PRACY

Zgłoś
Ada11.08 o 08:06

Rys zapie,,,,,,, j do pracy tępa strzalo ciągnij K

Zgłoś
Logika11.08 o 06:22

Jak to bez masek? W zamkniętym pomieszczeniu? To w sklepach tez nie trzeba.

Zgłoś
INRI11.08 o 05:30

Wszyscy przy korycie na nas leją

Zgłoś
e10.08 o 23:37

Piontkowski nie ma już dzieci w wieku szkolnym więc ma na to wysrane. Sika na to sikiem prostym.

Zgłoś
Pediatra10.08 o 23:01

Młodość nie uodparnia na koronawirusa. Na Florydzie młodzi między 15 a 34 rokiem życia stanowią 31 procent nowych przypadków, a średnia wieku zakażonych obniżyła się tam z 55 lat w marcu do 35 lat w czerwcu. W Arizonie osoby poniżej 45 roku życia stanowią już 60 procent chorych. Polscy lekarze martwią się, że problem zauważony w innych krajach świata odczujemy też w Polsce.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube