reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowe obostrzenia u naszych sąsiadów. U nas obowiązują dotychczasowe przepisy

Aktualności8.08 o 09:22Komentarzy: 17
Od dzisiaj w 19 powiatach zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Powiat oleśnicki nie znalazł się na liście, ale dotychczasowe przepisy nadal obowiązują.Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, ale tylko w wybranych obszarach. Są to miejsca, w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski. Taka sytuacja dotyczy obecnie 19 powiatów z województw śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Dodatkowo podzieliliśmy je na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. Pozostałe powiaty, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Dzisiaj do konsultacji publicznych ma trafić projekt rozporządzenia wprowadzający regionalne obostrzenia w wybranych powiatach. Przepisy mają obowiązywać od soboty 8 sierpnia.

W jakich powiatach wprowadzono dodatkowe obostrzenia?
9 powiatów zakwalifikowaliśmy do strefy czerwonej, w której zasady bezpieczeństwa są najbardziej rygorystyczne. Są to powiaty:

- ostrzeszowski (woj. wielkopolskie)
- nowosądecki (woj. małopolskie)
- Nowy Sącz (woj. małopolskie)
- wieluński (woj. łódzkie)
- pszczyński (woj. śląskie)
- Ruda Śląska (woj. śląskie)
- rybnicki (woj. śląskie)
- Rybnik (woj. śląskie)
- wodzisławski (woj. śląskie)

Do strefy żółtej, w której obostrzenia będą mniejsze, zaliczyliśmy 10 powiatów. Są wśród nich powiaty:

- wieruszowski (woj. łódzkie)
- Jastrzębie Zdrój (woj. śląskie)
- jarosławski (woj. podkarpackie)
- Żory (woj. śląskie)
- kępiński (woj. wielkopolskie)
- przemyski (woj. podkarpackie)
- cieszyński (woj. śląskie)
- pińczowski (woj. świętokrzyskie)
- oświęcimski (woj. małopolskie)
- Przemyśl (woj. podkarpackie)

Nowe zasady bezpieczeństwa – najważniejsze zmiany
W wyznaczonych powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu.

Szczegóły dotyczące nowych zasad znaleźć można na stronach Ministerstwa Zdrowia.

Strefy zielone – dotychczasowe zasady wciąż obowiązują
Nowe reguły dotyczą jedynie wybranych powiatów. W pozostałych miejscach nadal obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. Pamiętaj – epidemia wciąż trwa, dlatego wciąż musimy być ostrożni.

O czym warto pamiętać?

- Zachowuj 1,5-metrowy dystans społeczny.
- Zasłaniaj usta i nos, kiedy nie możesz utrzymać odpowiedniej odległości od innych, kiedy jesteś w sklepie lub komunikacji miejskiej.
- Często myj ręce i unikaj dotykania twarzy.
- Pobierz aplikację ProteGO Safe.

źródło: gov.pl/koronawirus

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (17)

Zoom9.08 o 21:08

Mądry Polski naród zafundował sobie właśnie drugą Białoruś...

Zgłoś
Blerr9.08 o 18:16

Tak się emeryci boją strasznego wirusa wszystko w temacie !!!!! Buhahahahaha

Zgłoś
Mieszkaniec Oleśnicy9.08 o 13:53

YALE to nie była wycieczka,tylko impreza w knajpie,gdzie jeden drugiemu kichał i kaszlał do talerza a w dzikich tańcach pot i nie tylko kapał z jednego na wszystkich obok i do tego podróż w zapełnionych autokarach wśród mieszających się wyziewach i wystarczył tam tylko jeden zakażony aby za tydzień lub dwa Oleśnica była w strefie czerwonej.

Zgłoś
Bk9.08 o 09:18

Pozamykac kościoły elektorat pisowski jedno wielkie źródło zakarzen

Zgłoś
YALE8.08 o 22:45

Przestańcie atakować emerytów że sobie pojechali na wycieczkę. Zal wam d...ściska że to nie wy. Za swoje pojechali, a jeśli chodzi o korona-wirusa to trzeba by np.zakazać wszelkich imprez.

Zgłoś
Rafaela8.08 o 17:26

Zapraszam wszystkich POwcow na impreze do Warszawy a pozniej do firm i zakladow pracy. Darmowy koronawirus w gratisie od POkolorowanych.

Zgłoś
Mloda8.08 o 17:22

Stuknijcie się w glowe. Co tak czepiacie sie tych emerytow. Pojechali tak jak jezdza teraz wszyscy Polacy. Ogrom ludzi w gorach, nad morzem i innych rejonach Polski, i mlodzi i dzieci i srarsi. Wiec co w tym zlego , ze emeryci pojechali? Szczujecie jeden na drugiego, szukacie na sile winnych pandemii. Sami stosujcie sie do zalecen to nie bedzie tylu chorych, bo widac po sklepach, ze to mlodzi nie stosuja sie do zalecen, graja wielkich bohaterow.

Zgłoś
o.Rydzyk 8.08 o 15:15

Zapraszamy wszystkich pisiowców i katolików do kościoła i na różne imprezy, a później do firm i zakładów do pracy. Darmowy koronawiruspis w gratisie od pis.

Zgłoś
Obserwator8.08 o 15:14

Ola trochę więcej ich tam było niż 2 autokary i to, że wyjechali do innego województwa nie usprawiedliwia zagrożenia dla samych uczestników ale SANEPID i Policja powinni wyciągnąć konsekwencje i profilaktycznie wszystkich uczestników poddać kwarantannie aby zapobiec zagrożeniu w razie zakażenia, bo właśnie te osoby licznie chodzą do kościołów, sklepów, siedzą na ławkach i są zagrożeniem dla swoich rodzin i sąsiadów. Dziwne jest też, że nie wrzucają fotek a zawsze to robili, boją się że wszyscy zobaczą o braku stosowania się do zasad bezpieczeństwa i po rozpoznaniu będą ich wszyscy omijać.

Zgłoś
Ola8.08 o 14:57

Oj tam, dwa autokary rozrywkowych emerytów pojechało się zabawić, trochę popili, potańczyli i lżej na sercu, a że to byli ci inteligentni inaczej, no cóż. Starym też się należy.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube