reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pamięć o Powstaniu Warszawskim. Uroczystość związku AK i Oleśnickich Patriotów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Aktualności1.08 o 17:30Komentarzy: 113
Przy muralu przy ulicy Krzywoustego odbyła się kolejna uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaZa nami kolejne obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, na które zaprosili Zarząd Oleśnickiego Obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Oleśniccy Patrioci. O godzinie 17 mieszkańcy zebrali się przed muralem przy ul. Krzywoustego, gdzie chwilą ciszy uczczeni zostali ci, którzy walczyli w Warszawie.

Następnie przy pobliskim obelisku Żołnierzy Wyklętych zostały złożone wiązanki i zapalone znicze. O tej samej porze zawyły też syreny alarmowe. Natomiast o godz. 18 w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia będzie miała miejsce modlitwa za poległych.Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (113)

Niszcz nazizm !!! 3.08 o 11:40

Race to prymitywna rozrywka dla szumowin i bezmózgich szympansów.

Zgłoś
norek3.08 o 10:33

A czy Pan radny Bielanski zapytał okolicznych mieszkańców czy sobie życzą smrodu z rac ? to są środki pirotechniczne oraz bojowe nie wolno ich używać miejscach publicznych czy będący tam policjanci nie zareagowali ? .miejmy nadzieję Panie Pawle w stosowne zezwolenie

Zgłoś
norek3.08 o 10:33

A czy Pan radny Bielanski zapytał okolicznych mieszkańców czy sobie życzą smrodu z rac ? to są środki pirotechniczne oraz bojowe nie wolno ich używać miejscach publicznych czy będący tam policjanci nie zareagowali ? .miejmy nadzieję Panie Pawle w stosowne zezwolenie

Zgłoś
ryś3.08 o 10:15

W dupy mogli se te race powtykać

Zgłoś
Mieszkaniec3.08 o 10:10

Tak się zorganizowaliście że żal patrzeć , garstka osób na czele z nieudolnym burmistrzem, towarzystwo PiS , narodowcy i kibole zawsze po swojemu i okrakiem ! Ja jestem mieszkańcem i się z wami nie organizowałem.

Zgłoś
Ddd3.08 o 09:56

Stado baranów z trykiem Kołacińskim i faszystami.

Zgłoś
? 3.08 o 08:13

Coraz "ciekawiej" w tej naszej Oleśnicy, burmistrz robi obchody o 12.00, gdzie obecni w sumie tylko podlegli funkcjonariusze ratusza, w tym celu zrobiono jakiś dziwaczny pomnik z odzysku po pruskich zaborcach. Efekt końcowy delikatnie mówiąc żałosny. Natomiast o godzinie 17.00 (tak jak w całej Polsce) mieszkańcy Oleśnicy sami się organizują. Ktoś to wyjaśni? Dlaczego nie ma wspólnych obchodów w godzinę "W"?

Zgłoś
Perturabo3.08 o 06:11

Ta kibolska ustawka to była profanacja pamięci Powstańców. Co drugi kibol to faszysta jarający się Mein Kampf - to nie przesada, każdy kto zna to środowisko dobrze o tym wie, a pan radny z łysiną najlepiej. Na meczach nie brakuje rasistowskich transparentów, to samo na "marszach niepodległości", swastyki, krzyże celtyckie itd. Powiedzieć, że to schizofrenia to nic nie powiedzieć.Jakim cudem ktoś kto utożsamia się z rasizmem, homofobią i ksenofobią może twierdzić, że czci pamięć Powstańców, którzy przeciw temu wszystkiemu walczyli, ktoś mi wytłumaczy tą aberrację XD ? Na szczęście stanowisko żyjących jeszcze Powstańców Warszawskich jest jasne w tej kwestii, w zeszłym roku w oficjalnym oświadczeniu odcięli się grubą kreską od tego całego faszyzującego kibolstwa, w tym roku również podczas wystąpień publicznych i w mediach apelowali o pojednanie a nie dzielenie. Powstańcy , którzy oddali życie za walkę z faszyzmem pewnie się teraz w grobie przewracają widząc takie kibolskie szopki.

Zgłoś
...2.08 o 23:16

@Dobranoc - masz rację, i jeszcze race zapalili...

Zgłoś
Żal i wstyd 2.08 o 23:15

Co to?? Kto puścił ich bez opiekuna??

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube