reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wywiad z Marcinem Jurasikiem. Co powiedział trener przed rozpoczęciem sezonu?

Sport2.08 o 07:20Komentarzy: 0
Bartłomiej Pilecki przeprowadził wywiad z Marcinem Jurasikiem, trenerem Pogoni Oleśnica.


Marcin Jurasik

* * *

Prezentujemy krótką rozmowę z trenerem Marcinem Jurasikiem, przeczytajcie, co miał do powiedzenia nasz szkoleniowiec przed rozpoczęciem sezonu.

- Na co został położony największy nacisk podczas okresu przygotowawczego, czy jesteś zadowolony z efektów jakie udało się osiągnąć?

- W okresie przygotowawczym pracowaliśmy nad swoim sposobem gry. Cieszę się, że to co działo się na treningach zawodnicy w dużym stopniu przekładali na sparingi i gry wewnętrzne. Jest jeszcze trochę do poprawienia, ale na bieżąco omawiamy to z drużyną.

- Jeśli chodzi o kadrę to trzon zespołu pozostał ten sam, sprowadziliśmy kilku wartościowych zawodników, kilku też odeszło. Wracają m.in. dobrze znane twarze w Oleśnicy jak Piotr Kotwa czy Filip Szczypkowski. Jesteś zadowolony obecnie z kadry jaką dysponujesz czy widzisz jeszcze potrzebę jej uzupełnienia?

- Dzięki stabilnej polityce klubu udało się zbudować szeroką kadrę i w zasadzie na każdej pozycji jest rywalizacja. Zawodnicy to czują i są podwójnie zmotywowani, aby grać. Widzą, że margines błędu jest mały pomiędzy tym, czy gra w pierwszym składzie, a tym czy siądzie na ławce rezerwowych. To prawda, trzon zespołu pozostał bez zmian, wiem ze zawodnicy dostawali propozycję gry w innych klubach, o czym mnie informowali. Cieszę się, że Pogoń jest dla nich na pierwszym miejscu i wiem, że ci którzy zostali, będą dawać z siebie wszystko na boisku. Jestem zadowolony z powrotu Piotrka i Filipa po dwuletnim rozbracie z Pogonią. Chłopaki dojrzeli przez ostatni okres. Wiem, że będą sporym wzmocnieniem drużyny, co pokazali już w sparingach. Prócz Piotrka i Filipa doszło kilku zawodników, których nazwiska nie są anonimowe, mają oni za sobą również występy na wyższym poziomie, a każdy z nich to wartość dodana do drużyny, a nie uzupełnienie kadry.

- Zawodnicy głośno mówią, że ich celem w tym sezonie jest wywalczenie awansu do IV ligi. Czy taki cel faktycznie stawiasz sobie i drużynie?

- Każdy przed rozpoczęciem sezonu stawia sobie cel. Wychodząc na boisko – wychodzisz wygrać. Nie dotyczy to tylko piłki na najwyższym poziomie, ale również w niższych ligach, jak i w życiu codziennym. My również wychodząc na boisko chcemy wygrać kolejny mecz, bo to ten kolejny mecz jest najważniejszy. Chcemy rozegrać 36 najważniejszych meczów. Tylko z takim podejściem wywalczymy nasz wspólny cel.

Rozmawiał Bartłomiej Pilecki
Pogoń Oleśnica

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube