reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Rafał B. ma trafić do więzienia za przejechanie żywego psa! Nieprawomocny wyrok sądu

Aktualności31.07 o 17:07Komentarzy: 57
Dziś zapadł nieprawomocny wyrok sądu, który skazał Rafała B. na dwa lata bezwzględnego więzienia za celowe przejechanie psa.


Kadry z nagrania, na którym widać jak Rafał B. przejeżdża żywego psa

Rafał B. z Nowego Dworu w gminie Syców jest podejrzany o bestialskie rozjechanie psa na Śląsku. Zdaniem prokuratury, jadąc służbowym samochodem celowo przejechał żywego czworonoga. Całość nagrał telefonem i zamieścił w Internecie. Zdarzenie miało miejsce w zeszłym roku. Rafałowi B. za to, co mu się zarzuca, może grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Myszkowie najpierw rozpatrzył sprawę bez udziału stron i wymierzył mu karę dwóch lat ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne, nawiązkę na rzecz Fundacji OTOZ "Animals" w wysokości 10 tys. zł, zakaz posiadania zwierząt na okres 10 lat oraz obciążył kosztami procesu.

Fundacja Oleśnickie Bidy, będąca jednym z oskarżycieli posiłkowych w tej sprawie, odwołała się od tego werdyktu i domagała się pięciu lat pozbawienia wolności dla B., co jest maksymalnym wymiarem kary w polskim prawie.

Dziś zapadł nieprawomocny wyrok - dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności, 15-letni zakaz posiadania zwierząt, 10 tys. złotych nawiązki dla Oleśnickich Bid i zwrot kosztów postępowania. - Jest to wyrok nieprawomocny. Poczekamy na uzasadnienie sądu i podejmiemy decyzję czy składać apelację - mówi portalowi MojaOlesnica.pl adw. Maria Hornung, reprezentantka fundacji Oleśnickie Bidy.

* * *

Oświadczenie fundacji Oleśnickie Bidy

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał nieprawomocny wyrok w sprawie Rafała B. oskarżonego o czyn z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt, tj. znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

Sąd skazał oskarżonego na karę 2 lat pozbawienia wolności, a ponadto orzekł środek karny w postaci 15 lat zakazu posiadania wszelkich zwierząt oraz nawiązkę w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz Fundacji na rzecz Bezdomnych i Skrzywdzonych zwierząt Oleśnickie Bidy.

Sąd w uzasadnieniu wskazał, iż w niniejszej sprawie wina i stopień społecznej szkodliwości czynu były wysokie, a zachowanie sprawcy świadczy o jego degeneracji i wymaga zastosowania kary izolacyjnej.

Jednakże Sąd wskazał ażeby zaniechać eskalowania negatywnych emocji w mediach społecznościowych, zaprzestać mowy nienawiści przede wszystkim w stosunku do najbliższych oskarżonego i pozostawić Sądom wymierzanie sprawiedliwości.

Chociaż Fundacja domagała się najsurowszej kary 5 lat pozbawienia wolności, to wyrażamy zadowolenie z powodu dostrzeżenia przez Sąd, iż sprawca powinien zostać skazany na karę pozbawienia wolności oraz, że Sąd przychylił się do naszego wniosku o zastosowania maksymalnego okresu środka karnego w postaci zakazu posiadania zwierząt.

Po zapoznaniu się z treścią uzasadnienia zdecydujemy o ewentualnej apelacji.”* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (57)

MojaOlesnica.pl1.08 o 11:44

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl1.08 o 10:04

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
...1.08 o 09:54

Do psychiatryka powinien trafić na leczenie. No ale młode ciacho wielu zadowoli zapewne ...

Zgłoś
kl1.08 o 09:06

niech jego tam rozjadą:)

Zgłoś
Anka1.08 o 05:07

Niech tam gnije. Tam jego miejsce

Zgłoś
MojaOlesnica.pl1.08 o 02:25

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
3 razy tak 1.08 o 01:38

Tak, do więzienia, jak można przejeżdżać psa czy kota????

Zgłoś
Oleśnica 1.08 o 00:40

Szkoda że nie dostał 5 lat ale przynajmniej posiedzi dwa lata. Moze dotrze do tego potwora co zrobił i już nigdy nie skrzywdzi żadnego zwierzaka.

Zgłoś
bez pardonu1.08 o 00:32

Do tak dzis pies a jutro dziecko oby twoje

Zgłoś
MojaOlesnica.pl1.08 o 00:30

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube