reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kaskadowy pomiar prędkości. Akcja policyjnej drogówki

Aktualności31.07 o 09:49Komentarzy: 35
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości", polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi.Do wypadków drogowych dochodzi zazwyczaj poprzez naruszenie przez kierujących obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie od lat najbardziej śmiercionośnym pozostaje naruszenie niedostosowania prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tego powodu, każdego roku, kierujący jadący zbyt szybko powodują zdarzenia, które pochłaniają ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na początku wejścia w życie tej regulacji zauważalne było realne zmniejszenie prędkości pojazdów w Polsce. Co istotne mniej było również zdarzeń drogowych skutkujących obrażeniami ciała bądź śmiercią. Niestety z biegiem lat intensywność oddziaływania przepisu na kierujących znacznie zmalała. Tylko podczas tegorocznych wakacji prawo jazdy z tej przyczyny straciło prawie 10 000 kierujących. Liczba ta jest bardzo niepokojąca, ponieważ w porównaniu z wakacjami 2018 r. wzrosła o blisko 100%.

Celem działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (35)

drifter31.07 o 19:46

@ews Katowanie na ręcznym RWD Audi na rondzie to nie drift. Chyba, że miał kłatro i spore umiejętności to ok.

Zgłoś
Piaskowy31.07 o 19:21

@Ews. Niech śpią i śnią o podwyżkach

Zgłoś
anty PiS31.07 o 18:44

To wszystko wina PiS i Andrzeja Dudy

Zgłoś
Ews31.07 o 17:31

*szczunem

Zgłoś
Ews31.07 o 17:30

No tak. Ostatnio 3 dni temu czarne audi że szczurem w środku szalało po południu po Twardej. Od ronda przy pałacu do ronda pod policją. Na każdym rondzie drift z piskiem opon. Myślicie,że ktoś ruszył dupę z posterunku? Nikt. Chyba Gosia pojechała nyny do lasu. A na Ratuszowej 120/godz. To norma. Kaskadowa niemoc twardogórskiej policji.

Zgłoś
recep31.07 o 16:45

a w twrdejgórze to szaleją jak wściekli po mieście i policja udaje, ze jej nie ma

Zgłoś
olesniczanin31.07 o 15:03

Zapraszam policjantów (bo nie ma straży miejskiej)nad stawy przy ulicy Kruczej.Chlopiec około 10 letni o imieniu Adrian na rowerze rzuca z calej sily kamieniami w kaczki i łabędzie a te ufne podplywaja myśląc, ze ktos rzuca jedzenie.

Zgłoś
Marta31.07 o 14:38

Brawo policja. Łapać kretynów. Później zachowania, czołówki i inne zagrożenia życia przez pacanow którzy lekceważą przepisy.

Zgłoś
Xxxx31.07 o 14:30

zapraszamy też Rynek Dobroszyce. większości kierowców trzeba tu wyjaśnić co to za magiczny znak,niebieski,z domkami,z piłką...większość chyba takiego znaku na oczy nie widziała

Zgłoś
.31.07 o 14:27

Najpierw zróbcie dobre drogi a nie jedzie się jak na rodeo pozdrowienia z niemiec

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube