reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kaskadowy pomiar prędkości. Akcja policyjnej drogówki

Aktualności31.07 o 09:49Komentarzy: 35
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości", polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi.Do wypadków drogowych dochodzi zazwyczaj poprzez naruszenie przez kierujących obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie od lat najbardziej śmiercionośnym pozostaje naruszenie niedostosowania prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tego powodu, każdego roku, kierujący jadący zbyt szybko powodują zdarzenia, które pochłaniają ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na początku wejścia w życie tej regulacji zauważalne było realne zmniejszenie prędkości pojazdów w Polsce. Co istotne mniej było również zdarzeń drogowych skutkujących obrażeniami ciała bądź śmiercią. Niestety z biegiem lat intensywność oddziaływania przepisu na kierujących znacznie zmalała. Tylko podczas tegorocznych wakacji prawo jazdy z tej przyczyny straciło prawie 10 000 kierujących. Liczba ta jest bardzo niepokojąca, ponieważ w porównaniu z wakacjami 2018 r. wzrosła o blisko 100%.

Celem działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (35)

Koleżanka Oli2.08 o 19:01

Chyba wiem o kim mowa to Kark co wspał ekipę teraz kozaczy Jego mały głośny skrzat drze japę!!!

Zgłoś
Tooo ja2.08 o 18:19

Zapraszam policję na ulicę Pszeniszna Gryczana Owsiana Wprowadził się kacap z a7 i Damskiego C coupe i jeżdżą dwa świry po 80 km/h Do czasu taka jazda!!!

Zgłoś
Mmmmooo1.08 o 11:52

A na Spacerowej to nie ma progów przypadkiem?

Zgłoś
Drugi Oleśniczanin1.08 o 07:57

Ma rację [email protected]śniczanin. Tylko czekam aż dojdzie do wypadku na Spacerowej lub przy parkingu nad stawami. W ub. tygodniu jakiś idiota cofał autem i o mały włos nie przejechał dziecka na rowerku. Tam powinien być zakaz wjazdu dla samochodów i motocykli. Ten parking powinien być zlikwidowany przez ustawienie znaku zakazu wjazdu skoro policja nie może dać sobie rady z idiotami piratami.

Zgłoś
Mmmmooo1.08 o 06:40

Znacie ten tekst panienki z wydzialu ruchu drogowego z Oleśnicy zapewne: DOBRZE,TO JA PRZEKAŻĘ NACZELNIKOWI. I na tym koniec.

Zgłoś
31.07 o 22:42

Anty pis to ku. Rwa

Zgłoś
Olesnicca31.07 o 22:32

O tej godzinie drogowki juz nie ma. Bedzie od rana

Zgłoś
Oleśniczanin31.07 o 21:53

Gdzie jest policja?!!!!!!!!!!! Ulicą Spacerową od ulicy Wrocławskiej do parkingu przy stawach idioci w samochodach i na motorach urządzają sobie wyścigi i dają pokazy "palenia gum".

Zgłoś
Naczelnik31.07 o 20:43

Oleśnicka drogówka to kpina. W tej chwili na ul Wrocławskiej śmigają ludzie 140 . Wstyd pseudo drogówko!

Zgłoś
drifter31.07 o 19:47

FWD*

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube