reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pamięć o Powstaniu Warszawskim. Plan uroczystości w Oleśnicy

Aktualności31.07 o 08:23Komentarzy: 70
Znamy program uroczystości związanych z 76. rocznicą Powstania Warszawskiego, które odbędą się w Oleśnicy.1 sierpnia, w sobotę, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Uczcijmy wspólnie ten ważny dla Polaków Dzień. Serdecznie zapraszamy na miejskie obchody tego Święta. Spotkajmy się 1 sierpnia, o godzinie 12.00, przy pamiątkowej tablicy „Bohaterskim Powstańcom Warszawy”, na skwerku przy ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy. W ramach uroczystości przewidujemy podniesienie Flagi Narodowej z odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz złożenie kwiatów pod tablicą - zachęca Urząd Miasta Oleśnicy.Na kolejne uroczystości zaprasza natomiast Zarząd Oleśnickiego Obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Oleśniccy Patrioci. O godzinie 17 mieszkańcy zbiorą się przed muralem przy ul. Krzywoustego, gdzie chwilą ciszy uczczeni zostaną ci, którzy walczyli w Warszawie. Następnie przy pobliskim obelisku Żołnierzy Wyklętych zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze. O tej samej porze zawyją syreny alarmowe. Natomiast o godz. 18 w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia będzie miała miejsce modlitwa za poległych.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (70)

Polak1.08 o 14:02

Kiedy Niemcy oddadzą pieniądze za zniszczenie Polski podczas II Wojny Światowej?

Zgłoś
Polak=Patriota1.08 o 13:44

Chwała Bohaterom!

Zgłoś
Patriota.1.08 o 13:44

Chwała Bohaterom!

Zgłoś
Polak1.08 o 13:40

Irena S przyjdź o godz 17 na rondo to chociaż zobaczysz i poczujesz co to patriotyzm i Polska. Bo w Brukseli mają raczej to w.....

Zgłoś
Perturabo1.08 o 13:38

@., no i przejęli, poszlo po ich myśli, powstańcy się wykrwawili osłabiając z leksza ale jednak Niemców w Warszawie a Rosjanie stali z boku, przygladali sie i wcinali pop corn. O to chodziło od początku, aby Polacy się wyrzynali z Niemcami żeby Rosjanie mieli potem mniej roboty z jednymi i drugimi. Podsumowując - Rosjanie byli jedynymi, którzy osiągnęli swój cel militarny i polityczny w powstaniu za cenę życia Warszawiaków.

Zgłoś
Irena S.1.08 o 13:17

Polak to chyba tylko z nicka. Pojadę kiedy i gdzie chce na tym polega wolność, jedynie słuszne czasy były, ale niestety wracają.

Zgłoś
Polak1.08 o 13:12

Irena S szybko jedź do Brukseli bo może tam zobaczysz rąbek patriotyzmu?

Zgłoś
Irena S.1.08 o 13:06

Jak z palenia rac zrobiono patriotyczny event? Przecież to symbol nieodpowiedzialności i anarchii rodem z kibolskich imprez. Podziękujmy obecnej władzy za legitymizowanie prostactwa i disco polo oraz uczynienie z nich zachowań patriotycznych najwyższej próby.

Zgłoś
.1.08 o 11:53

Perturabo to półgłówek, nie może wiedzieć jakie były nastroje wtedy w Warszawie, tym bardziej nie wie, że komuniści chcieli przejąć kontrolę nad zdeterminowanymi Waszawiakami wzniecając powstanie pod swoimi auspicjami. Oczywiście bez wątpliwości zrobiliby to, gdyby dowództwo AK zwlekało dłużej z podjęciem tak dramatycznej decyzji jaką było rozpoczęcie działań zbrojnych pod nazwą Powstanie Warszawskie.

Zgłoś
głowa boli1.08 o 00:15

nie do wiary

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube