reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pamięć o Powstaniu Warszawskim. Plan uroczystości w Oleśnicy

Aktualności31.07 o 08:23Komentarzy: 70
Znamy program uroczystości związanych z 76. rocznicą Powstania Warszawskiego, które odbędą się w Oleśnicy.1 sierpnia, w sobotę, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Uczcijmy wspólnie ten ważny dla Polaków Dzień. Serdecznie zapraszamy na miejskie obchody tego Święta. Spotkajmy się 1 sierpnia, o godzinie 12.00, przy pamiątkowej tablicy „Bohaterskim Powstańcom Warszawy”, na skwerku przy ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy. W ramach uroczystości przewidujemy podniesienie Flagi Narodowej z odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz złożenie kwiatów pod tablicą - zachęca Urząd Miasta Oleśnicy.Na kolejne uroczystości zaprasza natomiast Zarząd Oleśnickiego Obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Oleśniccy Patrioci. O godzinie 17 mieszkańcy zbiorą się przed muralem przy ul. Krzywoustego, gdzie chwilą ciszy uczczeni zostaną ci, którzy walczyli w Warszawie. Następnie przy pobliskim obelisku Żołnierzy Wyklętych zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze. O tej samej porze zawyją syreny alarmowe. Natomiast o godz. 18 w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia będzie miała miejsce modlitwa za poległych.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (70)

?3.08 o 00:05

Znowu ulica zablokowana... KTO I KIEDY PRZENIESIE TEN KAMIEŃ I UROCZYSTOŚCI np nad stawy miejskie? Od takie miejsce, że wszyscy będą zadowoleni...

Zgłoś
...............2.08 o 18:00

Nie rozumiem ty "prawdziwych Polaków" tych "jedynych patriotów"... USA - to wg was największy sprzymierzeńca Polski... - a TVN należy do Amerykanów... - widać błąd w logicznym myśleniu ? Po drugie , wg nich Żyd to największe zło ... zaraz zaraz... a do kogo sie modlicie ? - UPS do Żyda !!! No i pod czacha się zagotowało...? A dowódcy powstania powinni iść pod sąd i kropka. Przeczytałem wszystkie posty i nawet "prawicowcy" - czyli popierający bolszewicką władze PiS piszą, że powstanie wybuchło bo władze AK nie chciały oddać inicjatywy Rosjanom... 180 tys CYWILI przez nich zginęło - to jest fakt, którego race kibolskie nie zasłonią...

Zgłoś
XYZ.1.08 o 22:59

Niemcy powinny zapłacić za zniszczoną Warszawę i Polskę a te sługusy TVN wraz z POKO temu się sprzeciwiają -dlaczego ? pomyślmy.

Zgłoś
Maniek 1.08 o 16:31

A klak popiera nazism i dalej nosi brode i co dalej ztym będzie

Zgłoś
Perturabo1.08 o 15:50

@ mad, możesz sobie woleć wiele rzeczy ale nie zabraniać oceny czegokolwiek, czasy komuszej cenzury, które tak czule wspominasz już mineły i choćbym nie wiem jak pisobloszewia się starała nie wrócą :) @ czołem, mógłbyś rozwinąć swą jakże głęboką myśl i zaznaczyć, w którym miejscu piszę bzdury :) ?

Zgłoś
mad1.08 o 15:42

Wolałbym stać z "kibolami" palić racę, daleko mi do @skromnego polaczka lub @Ireny S., ale nie będę oceniać waszego patriotyzmu i nie chciałbym, żebyście oceniali patriotyzm innych.

Zgłoś
Czołem1.08 o 15:42

Perturabo!Wzywam Cię byś od dzisiaj swoje rewelacje podpisywał OSIOŁ. Będzie to odzwiertelnieniem Twej glupoty i uporu w wypisywaniu bzdur.

Zgłoś
Czołem1.08 o 15:31

Perturbaro! Wzywam Cię byś od dziś swoje wpisy sygnowal~osioł~.Odzwiertelli to. Twoją głupotę i upór w wypisywaniu bzdur.

Zgłoś
Skromny polaczek 1.08 o 14:50

Dziwią mnie wielkie słowa o upamiętnieniu warszawskiego powstania, nie mylić z narodowym. Jeśli chcecie upamietniac tych co zginęli, to proszę pojechać na Ich groby do Warszawy, to będzie bardziej wzruszające i wartościowe!!! Niż spotkania przy jakimś kamieniu, czy malunku na murze lub jakimś rondzie kizika i to w dodatku psedokiboli, psedopatryjotow, zadymiarzy z racami . Inteligentni pojadą do Warszawy, reszta zadymiarzy będą skandowac np na rondzie pod obstawą jeszcze w dodatku mundurowych za publiczne pieniądze.

Zgłoś
.1.08 o 14:19

Taaa, w walkach z Niemcami zginęło wielu powstańców, ale nie wszyscy, dzieła dokończyli Sowieci w ubeckich katowniach mordując tych którzy przeżyli a którzy wpadli w ich spocone, śmierdzące i splamione krwią Polaków łapy.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube