reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wizyta hrabiego z rodziną w gminie Twardogóra

Aktualności30.07 o 16:19Komentarzy:
Rodzina dawnych właścicieli pałacu w Goszczu odwiedziła gminę Twardogóra.29 lipca gminę Twardogóra odwiedził wnuk przedwojennego właściciela zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu - hrabia Albrecht Graf von Reichenbach. Towarzyszyła mu małżonka Svenja Gr. von Reichenbach oraz synowie: Joachim, Christoph i Bieler.

Goście oglądali ruiny rodowego pałacu, były kościół ewangelicki oraz wyremontowane sale zespołu pałacowego: wystawienniczą i teatralną. Mieszkają w Berlinie, ale (jak sami mówią) z sentymentem wracają do miejsc, które są związane z 800-letnią historią ich rodziny.

- Po wizycie w Goszczu goście spotkali się w Ratuszu z burmistrzem Pawłem Czulińskim. Podczas spotkania rozmawiano o działaniach podejmowanych przez naszą gminę dla zabezpieczenia goszczańskiego zabytku, a szczególnie - w celu pozyskania środków zewnętrznych na rewitalizację pałacu. Goście mieli okazję zapoznać się z projektem remontu obiektu oraz obejrzeć wizualizację efektu prac budowlanych. Nie ukrywali zadowolenia, że zostały podjęte działania. Spotkanie zaowocowało tez deklaracją współpracy na rzecz rewitalizacji całego zespołu pałacowo-parkowego, w tym również w zakresie starań się o pozyskiwanie funduszy na ten cel - informuje twardogórski magistrat.

- Gościom towarzyszyły dwie mieszkanki Goszcza: Aleksandra Kirchmann, tłumaczka i Ewa Kałandziak - pasjonatka historii, przewodniczka po zabytku, współpracująca z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Twardogórze i. Wł. St. Reymona, a także Luiza Marcak - podinsp. ds. komunikacji społecznej i międzynarodowej - z twardogórskiego magistratu - czytamy w komunikacie.źródło: UMiG Twardogóra

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube