reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Monitoring w przychodni sprawdza temperaturę i noszenie maseczek [WIDEO]

Aktualności30.07 o 08:24Komentarzy: 27
W trakcie epidemii koronawirusa monitoring oparty na sztucznej inteligencji sprawdza czy pacjenci sycowskiej przychodni noszą maseczki, a do tego mierzy ich temperaturę. Publikujemy komunikat magistratu.* * *

Od zeszłego tygodnia w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sycowie działa zaawansowany monitoring oparty na technologiach termowizji oraz detekcji twarzy. Co to oznacza dla pacjentów i pracowników?

Zaawansowane algorytmy AI monitorują twarze osób wchodzących do przychodni i w czasie rzeczywistym monitują o braku maseczki na twarzy. System wychwytuje nawet osoby mające niezakryty nos. Druga kamera termowizyjna mierzy temperaturę i alarmuje, kiedy jej wysokość jest przekroczona powyżej ustalonego limitu. System może jednocześnie monitorować nawet do 20 osób, a droga pacjenta w przychodni, zawsze kieruje go w pierwszej kolejności do automatycznego badania.

Dlaczego został wprowadzony ten system oraz jakie korzyści daje jego funkcjonowanie odpowiada dyrektor przychodni - Pan Piotr Nogala.

UMiG Syców* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

Covid1984Orwell30.07 o 17:31

Pełna inwigilacja...

Zgłoś
Ja30.07 o 16:42

Do MADGA ; Może twoja przychodnia choć nie wiem która jest zamknięta bo moja zawsze udzielała pomocy i można było pójść do lekarza, jak się było chorym- oczywiście narzekają ci którzy myślą że jak przyjdą do przychodni to lekarz ich w momencie uzdrowi i weźmie za ich lekkomyślność NIE noszenia maseczek, bo nie wiem jak można przyjść do przychodni gdziae zawsze jest większe zagrożenie zakażenia BEZ MASKI, a tak robią pacjeci, wiem co mówię.Jak Ci tak źle w tej przychodni tpo przepisz się do innej , nikt nikogo nie trzyma na siłę.

Zgłoś
Ja30.07 o 15:38

Do lekarz. Nie jesteś zdrowy psychicznie do lekarza szybko.

Zgłoś
Lekarz30.07 o 15:31

I cały ten cyrk za nasze pieniądze tfu. Ja nie noszę w sklepach maseczki bo mam wyjebane w tą całą propagandę, chujowirusa , którego nie ma!!!

Zgłoś
..30.07 o 14:50

od razu zapamiętuje twarze :3

Zgłoś
Ja30.07 o 13:13

Super rozwiazanie. Brawo dla Sycowa!!! Powinno sie to wprowadzic we wszystkich przychodniach, urzędach, bankach, poczcie i tam gdzie jest duzy przeplyw ludzi. W sklepach tez by sie przydalo bo widac ze co niektorzy lekcewaza sobie i narazaja innych. Bez maseczek nie powinno sie zalatwiac we wszystkich instytucjach i sklepach. Dzisiaj nastapil duzy wzrost zakazen w calej Polsce więc nie mozna sobie lekcewazyc zagrozenia.

Zgłoś
Bądź posłuszny 30.07 o 12:15

To jest jakiś koszmarny SF! A niektórzy się cieszą???!!!

Zgłoś
Juri owsienko30.07 o 12:07

To co odwala tzw służba zdrowia, powinno być karalne, Szumowski powinien zgnić w więzieniu za odmowę leczenia. Składki nadal pobierają.

Zgłoś
Prawdziwy polak 30.07 o 11:28

Jeszcze musi ten monitoring dostosować się do RODO. Bo pisiowska sekta będzie wykorzystywać twarze do swojej ideologii katolicko rydzykowej

Zgłoś
Xd30.07 o 10:58

Powinni takie coś zamontować w szkole , jak dzieci zaczną od września chodzić

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube