reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Półmetek wakacji. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność

Aktualności30.07 o 06:37Komentarzy: 2
Mamy półmetek wakacji. Policja apeluje o ostrożne i rozważne korzystanie z atrakcji, w tym kąpieli w wodzie.Dolnośląscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób, które letni wypoczynek spędzają nad rzekami, różnego rodzaju zbiornikami wodnymi czy w bezpośrednim sąsiedztwie terenów kolejowych, prowadzą systematyczne kontrole terenów, gdzie zwłaszcza w okresie wakacyjnym mogą gromadzić się mieszkańcy. Sprawdzane są w szczególności tzw. dzikie kąpieliska oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Podczas działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze monitorują m.in. czy nie dochodzi do naruszeń obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, ale przede wszystkim udzielają porad w kwestii bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Policjanci garnizonu dolnośląskiego podejmują szereg działań, aby podczas trwających wakacji zapewnić bezpieczny wypoczynek tym wszystkim, którzy postanowili spędzić wolne dni na terenie naszego województwa.

Warto pamiętać, że najlepszym miejscem do wypoczynku nad wodą i pływania są kąpieliska czy baseny, gdzie nad bezpieczeństwem osób czuwają ratownicy. Kąpiel w zbiornikach wodnych nieposiadających żadnego zabezpieczenia ani oznakowania jest bardzo niebezpieczna i może stanowić poważne zagrożenie dla naszego życia bądź zdrowia.

Nie zapominajmy również, aby nigdy nie wchodzić do wody i nie korzystać ze sprzętów wodnych po spożyciu alkoholu, ponieważ może to prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

źródło: KWP we Wrocławiu

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Jak tonie dziecko?30.07 o 21:46

Po cichu: https://grupa-onet.pulsevideo.eu/1802239.483577170

Zgłoś
WKS30.07 o 21:27

Kiedyś to był basen a teraz to nawet nie ma się gdzie utopić

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube