reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Prokuratura o zatrzymaniu oleśniczanki i wrocławianina. Naciągali na reklamy?

Aktualności30.07 o 09:16Komentarzy: 9
Niedawno policja, a teraz prokuratura wydała komunikat w sprawie zatrzymanej oleśniczanki i wrocławianina, którzy poprzez zarządzanie spółkami zawierali umowy dotyczące publikacji reklam na łamach rożnych gazet, czym mieli wprowadzać w błąd liczne podmioty gospodarcze co do zakresu, czasu trwania oraz dalszych konsekwencji finansowych.* * *

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu w Wydziale I Śledczym nadzoruje postępowanie przygotowawcze dotyczące spółek, które w ramach prowadzonych działalności, oferowały sprzedaż reklam dla podmiotów gospodarczych. Spółki te, za pośrednictwem rozmów telefonicznych prowadzanych przez zatrudnionych handlowców, oferowały sprzedaż reklam na terenie całego kraju. Sprawcy wprowadzali w błąd liczne podmioty gospodarcze co do zakresu, czasu trwania oraz konsekwencji finansowych wynikających z zawieranych umów dotyczących publikacji reklam na łamach różnych gazet.

W oparciu o zgromadzony w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego materiał dowodowy, w dniu 21 lipca 2020 r. przedstawiono zarzuty dwóm osobom, które podejrzane są o doprowadzenie i usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 413 podmiotów i osób fizycznych na łączną kwotę nie mniejszą niż 1 milion złotych.

Wobec zatrzymanych osób zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Prowadzone postępowanie przygotowawcze ma charakter rozwojowy.

Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa, w chwili obecnej, nie można udzielić innych informacji.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu (w zastępstwie)

Maciej Zagożdżon

* * *

Zobacz też: Naciągali na gazetę? Straty firm mogą być olbrzymie! Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

wirusek.31.07 o 10:31

Przykazanie 7 - nie kradnij?.."chyba że dużo (miliony, miliardy), to cię jeszcze obsłużą", tak wygląda nasza "sprawiedliwość"..tylko "biedni" przestępcy, bez możliwości wpłacenia odpowiedniej kwoty, dostają karę dodatkową w postaci aresztu, parlamentarzyści i aferzyści w cale albo bardzo rzadko ???

Zgłoś
Szydełko wyborca PiS30.07 o 21:21

Jery bajery

Zgłoś
Czx30.07 o 10:30

Jery... Po sposobie Twojej wypowiedzi mozna przypuszczac, ze z patologia masz wiele wspolnego. No i do tego ten razacy brak wiedzy na temat postepowana karnego. Zostaw seriale tam nie mowia prawdy hahhahahahha

Zgłoś
IO30.07 o 10:20

Podajcie imiona i nazwiska tych oszustów.... przestępców i złodziei!!! Pewnie teraz głowy mają spuszczone, ale jak naciągali ludzi to najważniejsze było, żeby kasa się zgadzała. Tacy ludzie to dla mnie nieudacznicy... nie potrafią normalnie zarobić tylko muszą kraść

Zgłoś
Jery30.07 o 10:18

I jeszcze Twoje "mieli do wyboru"... No kur..a mać..

Zgłoś
Jery30.07 o 10:17

Czx to Ciebie zawinęli że piszesz takie śmieci? Sanki z kopyta by były gdyby nie hajs hajs hajs..

Zgłoś
Czx30.07 o 10:10

Nie ma aresztu, bo mieli do wyboru albo sanki albo poreczenie np. w kwocie 100 tys zl. Pewnie bardzo im zalezalo, zeby pozostac na wolnosci. A jesli material dowodowy zostal juz zebrany to mozna ich wypuscic.

Zgłoś
Xzc30.07 o 09:55

Widać tu jakiś układ. Aż dziwne ze aresztu nie mają.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube