reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

O siatkarskich talentach ze znanym trenerem

Sport26.07 o 10:51Komentarzy: 2
Burmistrz Twardogóry spotkał się z przedstawicielami projektu Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.)O rozszerzeniu współpracy z naszą Gminą - w ramach projektu Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.) - 23 lipca w twardogórskim ratuszu rozmawiał burmistrz Paweł Czuliński z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Szefem Programu S.O.S. - Waldemarem Wspaniałym oraz kierującą sprawami organizacyjnymi i administracyjnymi programu - Olgą Parzykowską. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jan Świerad, podejmujący w obiektach ośrodka zgrupowanie reprezentacji Polski U-14.

- Siatkarskie Ośrodki Szkolne, powołane z inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku, skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym. Mimo funkcjonującego już porozumienia o współpracy z naszym samorządem w ramach SOS, rozważano możliwości jej rozszerzenia. Wymieniono też spostrzeżenia, wynikające z dotychczasowych doświadczeń w kontekście perspektyw rozwojowych projektu i roli gminy w tym procesie. Jednymi z przejawów partnerstwa Twardogóry z siatkarskim związkiem są również – oprócz tradycyjnych zgrupowań w obiektach GOSiR-u – atrakcyjne mecze i turnieje, odbywające się w certyfikowanej hali sportowo-widowiskowej. (Niebawem odbędzie się kolejny, o czym poinformujemy) - informuje twardogórski magistrat.

- Warto nadmienić, że goszczący w Twardogórze Waldemar Wspaniały to wybitny trener siatkówki męskiej, który odnosił sukcesy klubowe (5 razy zdobył Puchar Polski, 4 razy Mistrzostwo Polski, dwukrotny uczestnik turnieju finałowego Ligi Mistrzów - III i IV miejsce), a także z reprezentacją Polski (w latach 2001-2003): V miejsce podczas mistrzostw Europy w Czechach (2001), V miejsce w rozgrywkach Ligi Światowej (2002), V miejsce podczas mistrzostw Europy w Niemczech (2003). Jest pierwszym polskim trenerem, który pokonał z naszą kadrą reprezentację Brazylii - 3 razy podczas Ligi Światowej w 2002, przy czym jako jedyny triumfował nad tym zespołem w jego kraju - czytamy w komunikacie.

źródło: UMiG Twardogóra

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

OLESNICZANIN29.07 o 17:57

Olesnico bierz przykład

Zgłoś
Bonzo26.07 o 15:59

Twardogóra idzie do przodu a w Oleśnicy to się siatkówka zwija. Siatkarz Oleśnica przestał istnieć. Od 11 lat od powstania nie będzie uczestniczył w żadnych rozgrywkach. TKKF zawinął się już dawno, brawo Oleśnica.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube